МЗС України готує Казахстану демарш через заяви президента про Крим.

 

Міністерство закордонних справ України висловило глибоку стурбованість інтерв'ю президента Казахстану Касима-Жомарта Токаєва зі словами заперечення анексії Криму Росією. Михайлівська площа планує оголосити Казахстанській стороні належні демарші.

 

Про це йдеться у заяві речниці МЗС України Катерини Зеленко.

 

 

"Україна завжди розглядала Казахстан як свого партнера і друга. Принципи взаємної довіри, поваги незалежності, державного суверенітету, територіальної цілісності і непорушності кордонів, рівноправності та невтручання у внутрішні справи одна одної, а також неухильне дотримання загальновизнаних норм міжнародного права лежать в основі міждержавних відносин між Україною і Республікою Казахстан. Ці підвалини зафіксовані у підписаному ще в 1994 році Договорі про дружбу і співробітництво, і з того часу наша держава неухильно їх дотримувалась", – йдеться у заяві.

 

МЗС наголошує, що слова Токаєва не тільки суперечать вищенаведеним засадам українсько-казахстанських стосунків, а й міжнародно визнаній позиції, зафіксованій у резолюції ГА ООН №A/RES/68/262 від 27 березня 2014 року.

 

"Особливо прикро, що такі слова президента Казахстану прозвучали напередодні міністерського засідання ОБСЄ, – організації, членами якої є обидві країни, а одним з засадничих принципів її, згідно з Гельсінським заключним актом, є повага до суверенітету та територіальної цілісності держав", – додали в МЗС.

 

 

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв сказав у інтерв'ю Deutsche Welle: "По-перше, ми не називаємо те, що відбулося в Криму, анексією. Те, що відбулося, те відбулося. Анексія – це надто важке слово стосовно Криму", – заявив він, відповідаючи на питання, чи був Казахстан наляканий анексією Криму та війною на Донбасі.

 

 

Токаєв додав, що жодного страху щодо цих подій в Україні в Казахстані немає. "Жодного страху, як ви кажете, не було, оскільки в нас, як я вже сказав, абсолютно довірливі, добросусідські відносини з Російською Федерацією. Споконвіку ми вірили в мудрість, порядність російського керівництва", – зазначив президент Казахстану.

 

04.12.2019