Україна підписала з Росією 10-річний контракт на транзит нафти.

 

Українська компанія "Укртранснафта" і російська компанія "Транснєфть" уклали додаткову угоду до контракту на транзит нафти територією України, продовживши таким чином термін дії договору на десять років.

 

 

Документ підписали генеральний директор "Укртранснафти" Микола Гавриленко та віцепрезидент "Транснєфті" Сєрґєй Андронов під час міжнародної конференції "Енергетика у XIX столітті", що відбувається в Хорватії, повідомила пресслужба української компанії у вівторок.

 

"3 грудня 2019 року АТ "Укртранснафта" і ПАТ "Транснєфть" уклали додаткову угоду до договору про надання послуг з транспортування нафти територією України, яка продовжує його дію на десять років – із 1 січня 2020 до 1 січня 2030 року", – йдеться в повідомленні.

 

 

Угода також актуалізує низку положень чинного контракту з урахуванням змін на ринку послуг із транспортування нафти. Водночас базові принципи співпраці між "Укртранснафтою" і "Транснєфтью" – порядок оплати послуг і механізм взаємодії на рівні технічних служб нафтотранспортних операторів – залишаються без змін, наголосили в "УТН".

 

"Укладення додаткової угоди гарантує безпечну та сталу роботу нафтотранспортної системи України на довгостроковій основі, створює підґрунтя для завантаження системи магістральних нафтопроводів товариства транзитними обсягами нафти в напрямку країн Європи і забезпечує довгострокове стабільне джерело доходів "Укртранснафти", – підсумували в компанії.

 

Під час зустрічі оператори нафтотранспортних систем також обговорили перспективи подальшої співпраці.

 

У травні 2019 року голова "Укртранснафти" Микола Гавриленко в інтерв'ю аґенції "Інтерфакс-Україна" повідомив про плани укласти новий 10-річний транзитний контракт із "Транснєфтью". З його слів, на той момент сторони вже погодили питання тарифу на транзит, який збережеться на рівні того, що діє. Водночас точилися дискусії щодо того, яке право використовуватиметься в договорі, оскільки Україна наполягає на відході від застосування в контракті російського права.

 

Транзит нафти територією України трубопровідним транспортом до країн Європи у 2018 році знизився на 4,3% (на 602,4 тис. тонн) у порівнянні з 2017 роком – до 13 млн 334,5 тис. тонн, тоді як обсяг прокачування нафти на нафтопереробні заводи (НПЗ) країни у 2018-му збільшився на 0,2% (на 4,5 тис. тонн) – до 2 млн 101,1 тис. тонн.

 

03.12.2019