Компаньйона Труби затримали на вимаганні хабара на користь боса.

 

Національне антикорупційне бюро затримало близького соратника директора Державного бюро розслідувань Романа Труби, колишнього начальника Головного слідчого управління Генпрокуратури Ігоря Щербину за підозрою у можливому шахрайстві та пособництві у наданні неправомірної вигоди керівнику одного з правоохоронних органів.

 

Про затримання правоохоронця йдеться у повідомленні НАБУ. При цім бюро не розголошує прізвища винуватця.

 

"Слідство встановило, що колишній посадовець ГПУ за посередництва підприємця у сфері будівництва вимагав від однієї зі столичних компаній-забудовниць 150 тис. дол. США неправомірної вигоди нібито для подальшої передачі керівнику одного з правоохоронних органів. Той в обмін на гроші начебто мав забезпечити закриття кримінального провадження, що розслідує територіальне управління цього органу щодо дій згаданої компанії-забудовниці. Осіб затримали після отримання ними першого траншу у 75 тис. дол. США з обумовлених 150 тис. дол. США. Слідчі дії тривають. Встановлюють інші обставини вчинення злочину та причетних до нього осіб", – йдеться у повідомленні НАБУ.

 

У вівторок увечері видання NV.ua повідомило: НАБУ проводить обшук у Ігоря Щербини, близького соратника Романа Труби. Кошти, отримані ним та певним В. Шевченком, мали нібито піти Державному бюро розслідувань.

 

Щербина буцімто ділився візитівками керівника патронатної служби голови ДБР, хоча, згідно з даними видання, він не є співробітником бюро. 

 

 

Директор ДБР Роман Труба написав на своїй сторінці у Telegram, що на його підлеглих неможливо впливати "ні за гроші, ні за будь-які інші ресурси". "Якби мені стало це відомо, то я би першим написав заяву про злочин", – запевнив Труба.

 

Голова бюро повідомив, що він не знає про саме кримінальне провадження, котре фіґурує у повідомленні НАБУ, і про те, "чи хтось намагався заробити на ДБР". "Це питання не моєї репутації, а репутації усього Державного бюро розслідувань", – додав правоохоронець.

 

Між тим, на скандал довкола затримання відреаґував і Президент України Володимир Зеленський – голова держави закликав перезавантажити бюро.

 

"«Права рука» директора ДБР підозрюється в отриманні хабара у розмірі $150 000. Ще один аргумент на користь необхідності перезавантажити керівництво бюро. Ця інституція створювалась як незалежна та об'єктивна. Шкода, якщо ці добрі наміри не справдяться", – прокоментував Зеленський.

 

Ігор Щербина – ексначальник Головного слідчого управління ГПУ (2014-2015 рр.). Труба був його заступником в управлінні ГПУ і працював під керівництвом Щербини.

 

03.12.2019