МЗС вручило ноту протесту послові Угорщини через "автономію".

 

Міністерство закордонних справ вказало послові Угорщини в Україні Іштвану Ійдярто про неприйнятність його заяв щодо автономії угорської національної меншини в Україні та блокування угорською стороною діяльності комісії Україна-НАТО у зв'язку з його інтерв'ю, датованим 28 листопада.

 

Про це йдеться у повідомленні МЗС України.

 

 

Послові Ійдярто вручили ноту протесту.

 

"У ході бесіди було додатково наголошено на тому, що Закон України "Про освіту" не порушує прав українців угорського походження, а навпаки надає їм можливості кращої самореалізації в Україні, що наразі було підтверджено Венеційською комісією", – йдеться у повідомленні.

 

В інтерв'ю Іштвана Ійдярто, котре вийшло на сайті видання "Главком" 28 листопада, немає прямих закликів до формування угорської автономії на Закарпатті. Водночас, амбасадор каже: "Дотримання прав меншин і автономії в складі держави – це існуючі практики в Європі, які враховують національний фактор, людей, які проживають в тому чи іншому регіоні".

 

Іштван Ійдярто підтвердив, що він вважає мовну статтю закону про освіту дискримінаційною. Амбасадор додав, що він сам намагається вивчити українську мову, однак це "дуже складно, є плутанина з російською". Ійдярто пояснив, що не вивчив української мови, хоча сам народився у Береговому, бо тоді мовою міжнаціонального спілкування в СРСР була російська.

 

03.12.2019