У вбивстві 3-річного хлопця підозрюють вишколеного снайпера з АТО.

 

Національна поліція України у вівторок оголосила про підозру двом чоловікам, затриманим за вбивство 3-річного хлопчика під час замаху на київського бізнесмена, депутата Київської обласної ради В'ячеслава Соболєва.

 

 

Як інформує пресслужба Нацполіції, затриманим оголошено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого пунктами 2, 11, 12 ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство малолітньої дитини, вчинене на замовлення за попередньою змовою групою осіб). Фіґурантам загрожує до п’ятнадцяти років позбавлення волі або довічне ув’язнення.

 

Нагадаємо, замах на В'ячеслава Соболєва скоїли ввечері 1 грудня на перехресті вулиць Льва Толстого і Тарасівської в Києві. В'ячеслав Соболєв, котрий мав стати жертвою кілера, вцілів, однак його син отримав дуже важкі поранення й загинув у кареті "швидкої допомоги".

 

Як заявили у Національній поліції, підозрюваним – 18 та 19 років.

 

Слідство з'ясувало, що хлопці стріляли із будівлі. "Вдалося встановити ті факти, які дозволили в найкоротші терміни встановити, звідки відбувся постріл. Також це допомогло відкинути ті версії, які були на початку. Наприклад, що кілер був в автомобілі. Визначивши траєкторію кулі, ми змогли встановити, з якого будинку була стрільба. І також після цього вже вийти на виконавців злочину", – повідомив начальник Нацполіції Ігор Клименко на брифінґу у понеділок.

 

Правоохоронцям вдалося вилучити зброю, із котрої вівся обстріл, і фальшиві документи, котрі використовували при заселенні у хостел.

 

Напередодні командир 8-го окремого батальйону Української добровольчої армії ("Аратта") Андрій Гергерт заявив про те, що прізвища двох затриманих – Л. і С. – відповідають прізвищам двох хлопців, котрі воювали в його підрозділі.

 

Видання OBOZREVATEL подає характеристику Андрія Гергерта про бійців: обидва прийшли на війну ще неповнолітніми. З його слів, Л. – "сміливий, відповідальний хлопець, один із найкращих снайперів на цій війні, не по роках талановитий, розумний". Хлопець отримав державну нагороду з рук Президента України Петра Порошенка.

 

Гергерт вважає, що хлопці дозволили себе втягнути у злочин через труднощі з адаптацією до умов мирного життя. "Абсолютно контрольований дисциплінований хлопець. Якщо вже й з ним це трапилося – почав стріляти в центрі міста, – то справи зовсім кепські. У мене зараз серце кров'ю обливається", – сказав "Червень".

 

Л., С. і особа на камерах спостереження

 

Редактор видання Цензор.НЕТ Юрій Бутусов пише, що підозрюваний Л. мав "екстраординарні бойові заслуги". "Він вирізнявся не стрільбою, а особливою зухвалістю і безстрашністю, котрі є в молодих бійців, схильних до ризику". 

 

Бутусов вважає важливим вийти на замовників убивства і з'ясувати спосіб впливу на виконавців.

 

"Хтось напевне попросив, переконав, замотивував. Дуже хочу дізнатися висновки слідства. Мені важко повірити, що це була його особиста ініціатива і що тут могло би йтися просто про комерційне питання", – написав Бутусов.

 

Журналіст жалкує, що держава надає недостатньо уваги соціалізації бійців. "У більшості військових професіоналів залізні нерви, але іноді людина, не отримавши орієнтирів, може звернутися не туди", – прокоментував редактор Цензор.НЕТ.

 

03.12.2019