Спікер Госдуми пригрозив Україні втратою кількох областей.

 

Спікер російської Госдуми, член президентської партії “Єдіная Россія” Вячєслав Володін передбачає для України втрату низки областей через здійснення політики "націоналізму", зосередженого на утисках росіян і російськомовних.

 

Про це йдеться у коментарі Володіна, опублікованому на офіційному сайті Госдуми.

 

 

“Націоналізм, утиски малих народів можуть спричинити до виходу зі складу України низки областей. Це слід розуміти владі України і не допускати порушення прав і свобод етнічних груп, котрі мешкають на території країни”, – заявив Володін.

 

Апарат Госдуми опублікував заяву Володіна у відповідь на спробу української делеґації зірвати виступ колаборантського діяча Руслана Бальбека, обраного до Госдуми на незаконних і невизнаних світом виборах у Криму, на форумі ООН з питань меншин у Женеві.

 

"Новій владі слід починати не з позиції образ і претензій, а з позиції усунення помилок", – заявив спікер нижньої палати російського парламенту.

 

Вячєслав Володін звинуватив Україну у зневажанні прав національних меншин, і не лише росіян, а й поляків і угорців.

 

При тому Володін фактично прирівнює носіїв російської мови до росіян. "Важко назвати малим народом 36% громадян України, котрі вважають російську мову рідною", – заявив він.

 

Вячєслав Володін погрожує Україні неґативними наслідками, згадуючи про те, що мешканці Криму в 2014 році в такій атмосфері і "прийняли рішення про входження в склад Російської Федерації".

 

Заступник голови Госдуми Пьотр Толстой назвав протест української делеґації "черговим проявом малороської карнавальної культури". "Та от чого не розуміють українські артисти, в Європі давно втомилися від того містечкового цирку", – на щось натякнув Толстой.

 

02.12.2019