Угорщина відмовилася від участі в Євробаченні.

Будапешту не подобається зв'язок конкурсу з гей-культурою.

 

 

Угорщина вирішила не брати участі в пісенному конкурсі Євробачення 2020 року. Про це повідомила британська газета The Guardian. Офіційно причини відмови не оголошені, однак джерела видання в національній телерадіокомпанії MTVA, яка повинна була транслювати конкурс, заявили, що співробітники впевнені – річ саме в тому, що Євробачення асоціюється з ЛГБТ-спільнотою і гей-культурою.

 

Як зазначає газета, влада Угорщини на чолі з консерватором Віктором Орбаном неодноразово проголошували пріоритет «традиційних сімейних цінностей». «Нещодавно коментатор проурядового каналу назвав Євробачення “гомосексуальною флотилією” і заявив, що відмова від участі в цьому конкурсі позитивно позначиться на душевному здоров'ї нації», – пише The Guardian.

 

У MTVA відповіли на запит газети, заявивши, що замість участі в Євробаченні 2020 року, телеканал підтримуватиме «цінні твори, створені талантами угорської поп-музики». Зокрема відбудеться конкурс на найкращу угорську пісню.

 

У середині листопада, коли було оголошено попередній список учасників Євробачення-2020, в якому не виявилося Угорщини, видання Hungary Today звертало увагу передусім на невисокі результати представників країни на цьому конкурсі. Так, у 2019 році угорський учасник Йоці Папаї не вийшов до фіналу Євробачення.

28.11.2019