США звинуватили Росію в намаганні дестабілізувати ситуацію в Лівії.

Йдеться про участь російських військовиків у лівійському конфлікті.

 

 

Державний департамент Сполучених Штатів стверджує, що російські військовослужбовці й найманці дестабілізують ситуацію в Лівії. «Сполучені Штати віддані досягненню безпечного і процвітаючого майбутнього лівійського народу. Щоб це стало реальністю, нам потрібні реальні зобов'язання з боку зовнішніх сил, щоб припинити розпалювання насильства. Зокрема, військове втручання Росії загрожує миру, безпеці й стабільності Лівії», – заявив на брифінгу у Вашінґтоні у вівторок, 26 листопада, помічник держсекретаря США у справах Близького Сходу Девід Шенкер (David Schenker). Стенограму брифінгу опубліковано на офіційному сайті Держдепаратаменту США.

 

При цьому представник американського зовнішньополітичного відомства вказав на присутність у Лівії «значної кількості» російських регулярних військ і бійців приватної військової компанії «Ваґнера». «Вони дислоковані в цій країні для підтримки Лівійської національної армії генерала Халіфи Хафтара, що неймовірно дестабілізує ситуацію», – наголосив Шенкер.

 

За його словами, Вашінґтон закликає своїх партнерів запровадити санкції щодо ПВК «Ваґнера». «Це стало б знаком того, що вони також стурбовані присутністю російських найманців у третіх країнах», – наголосив Шенкер.

 

Лівійський генерал Халіфа Хафтар з квітня веде наступ на Тріполі, де дислокується визнаний міжнародною спільнотою уряд Лівії. За даними ООН, за кілька місяців з початку операції загинули більше тисячі осіб. 75-річний генерал раніше належав до числа соратників колишнього лівійського лідера Муаммара Каддафі, котрий прийшов до влади після повалення монархії в 1969 році. Каддафі був вбитий повстанцями 2011 року.

 

Нині Хафтара підтримують Єгипет, ОАЕ і Росія. В останні роки він неодноразово відвідував Москву, де проводив переговори з міністром оборони РФ Сергієм Шойгу, останній візит відбувся в листопаді 2018 року. На одній зі зустрічей був присутній бізнесмен Євген Пригожин (так званий «кухар Путіна»), котрий фінансує і контролює ПВК «Ваґнера».

27.11.2019