У Києві протестували через зрив конкурсу на голову Держкіно.

 

Представники кіноіндустрії провели біля будівлі Національної агенції державної служби в Києві акцію на підтримку Юлії Сінькевич, котру відсіяли на останньому етапі відбору на посаду голови Держагенства з питань кіно.

 

Про це повідомила інформаційна агенція "Укрінформ".

 

 

На акцію прийшло приблизно сто осіб. Протестувальники принесли плакати: "Прозорість, чесність кіно", "Вимагаємо перегляду результатів співбесіди", "Ми за українське кіно".

 

На акції зібралися кінематографісти та діячі культури з інших видів мистецтва. До протесту, зокрема, долучилася українська акторка Ірма Вітовська.

 

Активісти виступали проти непрозорого перебігу конкурсу і вимагали пояснень від Нацагентства держслужби.

 

 

Генеральна продюсерка Одеського міжнародного кінофестивалю Юлія Сінькевич успішно пройшла кілька етапів конкурсного відбору й єдиною серед кандидатів вийшла на фінальну стадію – співбесіду.

 

Після оприлюднення відео співбесіди в НАДС виявилося, що кандидатка "набрала недостатню кількість балів за однією з компетенцій".

 

Представники української кіноіндустрії оприлюднили відкритого листа на ім'я перших осіб держави на підтримку Сінькевич, в якому висловили незгоду з висновками НАДС. Вони вимагають переглянути результати співбесіди.

 

Ексголова Держкіно Пилип Іллєнко назвав конкурс на посаду голови Держкіно "фарсом", а ситуацію, в якій опинилося агентство, а з ним і українське кіно, – "драматичною та кризовою".

 

Голова Національної спілки кінематографістів України Олесь Янчук заявив, що Агенція з питань державної служби перетворилася на "символ вседержавного абсурду", і вимагає скасувати рішення про те, що єдина фіналістка вибула з конкурсу.

 

25.11.2019