У Дрездені обікрали всесвітньовідомий ювелірний музей.

Викрадено прикрас на загальну суму близько мільярда євро.

 

    

 

У Дрездені в понеділок, 25 листопада, невідомі злодії вдерлися в музей старовинних ювелірних виробів «Зелене склепіння» (Grünes Gewölbe). По це повідомила телерадіокомпанія Deutsche Welle. Музей був розташований у Дрезденському замку ХVI століття.

 

Злочин було скоєно приблизно о п’ятій годині ранку за місцевим часом. Перш ніж вдертися до музею, зловмисники підпалили електрощит під мостом Авґуста Сильного (Augustusbrücke), який забезпечує електрикою «Зелене склепіння» та інші державні музеї. Як повідомило видання Bild, здобиччю крадіїв стали лише прикраси, вони не чіпали ні коштовних ваз, ні картин, ні інших цінних предметів.

 

За попередньою оцінкою музейних працівників, зі скарбниці було викрадено прикраси на загальну суму близько мільярда євро.

 

Близько 09:30 на місце злочину прибули співробітники кримінальної поліції. Дрезденський замок, де зберігали колекцію, оточений у зв'язку зі слідчими діями. Поліція займається пошуками крадіїв.

 

«Не лише державний музей був обікрадений, а всі ми, саксонці. Ті цінності, які зберігалися у “Зеленому склепінні” багато століть, створювали мешканці Саксонії», – нарікав у своєму мікроблозі в Tiwtter Міхаель Кречмер (Michael Kretschmer) – прем'єр-міністр Саксонії, столицею якої є Дрезден. Він зазначив, що без «Зеленого склепіння» неможливо уявити історію Саксонії.

25.11.2019