Начальник Генштабу вимагає звільнити генерала, заарештованого у справі бронежилетів.

 

Начальник Генерального штабу Збройних сил України Руслан Хомчак висловив обурення арештом генерал-майора Дмитра Марченка, підозрюваного у купівлі неякісних бронежилетів для армії. З його слів, Міністерство оборони ініціювало перевірку амуніції, аби впевнитися в якості бронежилетів та обґрунтованості звинувачень.

 

Про це Хомчак заявив у Брюсселі під час заходів у рамках засідання Військового комітету ЄС, передає аґенція "Укрінформ".

 

 

“Переконаний, що генерала, який не становить жодної громадської небезпеки, не повинні тримати у камері. Слухайте, у нас випускають кого завгодно, у нас по вулицях гуляє що завгодно, а генерала, який не біжить і не ховається від слідства, взяли і закрили в камеру! Він не кидався на людей, він нікого не вбивав і не збивав, нікому не погрожував – для чого генерала саджати? Невже для того, щоб показати, що Збройні сили вже шостий рік на війні, а держава навіть не завжди це зауважує, живе іншим життям? Це зовсім неправильно”, – наголосив начальник Генерального штабу.

 

Як писав Z, 11 листопада суд заарештував начальника управління розвитку і супроводження матеріального забезпечення ЗСУ генерал-майора Дмитра Марченка за підозрою у причетності до закупівлі неякісних бронежилетів “Корсар” навесні 2019 року. Суд визначив Марченку заставу розміром у 76 млн грн, котра виявилася непідйомною для генерала. Подібні застави призначено ще двом офіцерам "тилового" управління, а двох військовиків відправили під нічний домашній арешт.

 

 

Між тим, Руслан Хомчак повідомив, що всі "проблемні" бронежилети, – приблизно 20 тисяч, – вилучили з використання. Ажіотажу або паніки з цього приводу у військах немає; жодних скарг на надійність бронежилетів від військовиків не надходило.

 

Зі слів Хомчака, українське військове керівництво запланувало провести незалежну експертизу кількох партій бронежилетів. "Ми мали розмову з цього приводу з міністром оборони і ухвалили рішення замовити незалежну експертизу не лише цієї партії, більшу частину якої вже вилучили, і яка перебуває десь у Державному бюро розслідувань. Планується взяти на експертизу декілька попередніх партій, і тих, які надходили після зазначеної партії бронежилетів. Мені потрібно розуміти, що мають військовослужбовці, які зараз на війні, чим і як вони захищені", – повідомив Хомчак.

 

Як пише видання "Новинарня", у суботу, 23 листопада, в лабораторії Центрального науково-дослідного інституту Збройних сил України провели дослідження вибірки бронежилетів. Експертизою займалася спеціальна комісія, створена при Міністерстві оборони.

 

Член спецкомісії, секретар парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки “кіборг” Роман Костенко заявив, що перевірку проводили згідно з визначеними нормативними документами.

 

Костенко наголосив: згідно з договором між Міністерством оборони і ТОВ “НВП “ТЕМП-3000”, перевірка та приймання товару здійснюється відповідно до ТУ У 18.2-31778043.046-2003. Цими технічними умовами визначено, що вироби повинні зберігати захисні властивості за умов: експлуатації в діапазоні температур від -40 до 60 градусів Цельсія; у разі атмосферних опадів.

 

“Комісією проведено дослідження за вказаних умов – в нормальних умовах, при мінус 40 градусів та при плюс 40, а також за умов “дощування”. В усіх випадках зразки зберегли захисні властивості та не відбулося пробиття захисного шару”, – поділився Костенко.

 

Після цього члени комісії, каже нардеп, здійснили ще одне дослідження, але вже за умов, які не передбачені технічними умовами: вони вирішили на одну годину замочити бронежилети у воді.

 

“Було здійснено випробування бронежилетів як з бронепластинами (кулями 5.45 мм і 7.62 мм), так і без них (з м’яким кевларовим пакетом кулею 9 мм ПМ). У першому випадку бронежилети зберегли рівень стійкості “4”, однак виявилося, що після замочування кевларовий пакет бронежилету “Корсар” втрачає захисні властивості. Це свідчить про те, що діючі технічні умови щодо вказаних бронежилетів недосконалі і потребують доопрацювання”, – вважає нардеп.

 

Костенко резюмував: сьогоднішні випробування показали, що всі вимоги, які могли перевірити працівники управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення Збройних сил України, відповідають технічним умовам, закладеним у договорі. Нардеп висловив сподівання на об’єктивний і справедливий розгляд справи у суді.

 

25.11.2019