Держдеп США сприймає Голодомор і російську аґресію одним контекстом.

 

Державний департамент Сполучених Штатів Америки висловив співчуття жертвам Голодомору й згадав трагедію 1932-1933 ркоів в одному контексті із російською аґресією.

 

Про це йдеться у заяві речниці Державного департаменту Морган Ортегус.

 

 

"У листопаді цього року ми згадуємо та вшановуємо пам’ять мільйонів українців, які загинули вісімдесят шість років тому під час Голодомору, жахливого голоду, створеного варварською політикою сталінського режиму. Шляхом навмисного захоплення української землі та врожаю і примусової колективізації Радянський Союз спричинив масовий голод, загибель та надзвичайні людські страждання", – зазначає речниця зовнішньополітичного відомства США.

 

"І хоча ця жахлива трагедія була однією з найжорстокіших подій ХХ століття, Радянському Соузу не вдалось зламати дух народу України. І тепер Україна знову зазнала нападу", – підкреслює Морган Ортегус.

 

Державний департамент нагадує, що окупація Криму Росією та її агресія на Донбасі спричинили до загибелі близько 13 тис. осіб. Натомість Москва "ще й намагається маніпулювати та нищити прагнення народу України". "Але у своїй підступній кампанії Росія недооцінює стійкість українців і не враховує їхнього прагнення кращого майбутнього. Ця [російська] кампанія приречена на провал", – наголошує Держдеп.

 

Сполучені Штати Америки засвідчили свою підтримку демократичної та успішної України і "захищеної в межах міжнародно визнаних кордонів, вільної у визначенні власної долі".

 

24.11.2019