Зеленський: Голодомор – злочин геноциду; ми цього не пробачимо.

 

Президент України Володимир Зеленський вважає Голодомор актом геноциду й висловив переконання, що українці цього злочину ані не забудуть, ані не пробачать.

 

Про це Президент сказав під час заходів зі вшанування пам’яті жертв голодоморів біля національного музею Голодомору-геноциду, повідомила пресслужба ОП.

 

 

"У нашій історії є сторінки, які дуже боляче згадувати, але які неможливо забути. Злочини, які доводять, що жорстокість і цинічність не мають меж. Біди, яких нормальна людина не побажає навіть своїм ворогам. Трагедії, настільки великі, що людство ще не вигадало слів, щоб описати той біль, який пережили українці. Сьогодні ми вшановуємо пам’ять жертв Голодомору – злочину геноциду, який вчинив тоталітарний сталінський режим проти нашого народу, народу України", – сказав Володимир Зеленський.

 

Президент зауважив, що на тему трагедії Голодомору існує багато досліджень, "проте величезний обсяг фактів і доказів усе одно не дає ні розуму, ні серцю відповіді на просте питання: «За що?»". "Як взагалі може з’явитися думка знищити цілий народ? Як можна забрати у людей останню крихту хліба, а з нею – останню крихту надії. Надії, що ти або хоча б твої діти доживуть до наступного ранку", – сказав Зеленський.

 

"Ми – українці. І нам усе до снаги. Але є дві речі, яких ми ніколи не зможемо. Не зможемо це забути. І не зможемо це пробачити. Сьогодні Україна й увесь цивілізований світ моляться за невинних жертв цього жахливого злочину проти нашого народу", – наголосив Президент.

 

 

В меморіальному аході взяли участь голова Верховної Ради Дмитро Разумков, прем’єр-міністр Олексій Гончарук, представники дипломатичного корпусу, офіційні особи.

 

В акції також брав участь Президент України Віктор Ющенко, котрий був ініціатором зведення меморіалу Голодомору.

 

Панахиду звершив митрополит Київський і всієї України Епіфаній. 

 

 

23.11.2019