Прокурори САП вручили підозру Садовому.

 

Андрієві Садовому вручили підозру у справі про індустріальний парк у Рясному. Мер Львова отримав документи й зазначив, що цей індустріальний парк – один із найбільших інвестиційних проєктів, який передбачає понад 3 тисячі нових робочих місць для львів'ян. 

 

 

«Щойно прокурори Холодницького вручили мені повідомлення про підозру. 2015 року місто Львів на відкритому інвестиційному конкурсі залучило інвестора – компанію CTP. Від цієї компанії за землю ми отримали 54 млн грн. Це було поле, на якому компанія має збудувати індустріальний парк. Починаючи з 2015 року, йде блокування цього питання з усіх сторін: на рівні державної влади, Генеральної прокуратури. З того часу прокурори їздять, досліджують, а земля стоїть. За той час CTP збудувала індустріальний парк в Румунії, в інших країнах. Це третій в Європі інвестор, що інвестує в промислове майно. Тут, у Львові, вони мають забезпечити 3 тисячі робочих міст. Ми будемо боротись і перемагати», – прокоментував Садовий.

 

 

Нагадаємо, Львів має намір збудувати великий індустріальний парк площею майже 25 га. Концепцію створення індустріального парку в «Рясному-2» Львівська міськрада затвердила 20 вересня 2012 року. 10 червня 2015-го стало відомо, що індустріальний парк зголосилася будувати голландська фірма «СТР», яка зареєструвалася у Львові під назвою ТзОВ «Сіті. Парк. Львів». Керівна компанія – дочірня компанія голландського гіганта нерухомості виробничого призначення у країнах Центральної та Східної Європи – СТР. Компанія планує інвестувати у будівництво майже 50 млн євро і збудувати у кілька етапів загалом 100 тис. кв. м виробничих приміщень.

 

 

Утім з продажем ділянки під парк розгорівся скандал. Як повідомляв Львівський портал, міський голова Львова Андрій Садовий «продав» під індустріальний парк інвесторам понад 23 гектари землі, яка навіть не входить до юрисдикції міськради Львова. Причому вартість цієї землі виявилася на 88 мільйонів гривень нижчою від її собівартості.

 

У листопаді 2016 року у Львівській міській раді проводили обшуки в справі індустріального парку в Рясному. Представники Генпрокуратури й Нацполіції шукали в управлінні інвестицій Львівської міської ради оригінали документів, на підставі яких посадовці міської ради уклали договір купівлі-продажу ділянки, який нібито завдав державі збитків у особливо великих розмірах.

 

Як зазначила тоді в коментарі Tvoemisto.tv начальниця управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій ЛМР Ольга Сивак, Закон України «Про оцінку земель» не забороняє продавати землю за експертною оцінкою, і така оцінка може бути нижчою від нормативно-грошової. Вона розповіла, що експертну оцінку робила українська фірма, а інша ліцензована фірма робила рецензію, яка підтверджувала ціну. Оцінки були оприлюднені для депутатів, а всі дії, які робила міська рада щодо цієї ділянки, ухвалювали на сесії. «Зокрема, ми маємо три ухвали. Першою депутати затвердили голландську компанію «СТР» як переможця після інвестиційного конкурсу. Другою ухвалою ми передали цю землю в оренду (також було затверджено на сесії міської ради). Остання ухвала передбачала затвердження договору купівлі-продажу (відкрито обговорено і проголосовано на сесії ЛМР). Усі ці рішення були прийняті колегіально. Депутати ЛМР знають про цю ситуацію», – сказала тоді пані Сивак.

 

У грудні 2018 року на спірній ділянці відновили роботи з побудови індустріального парку.

 

21.11.2019