Україна отримала офіційну оферту від "Газпрому" – і вона неприйнятна.

 

Міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель назвав неприйнятною пропозицію російського "Газпрому" про транзитний контракт терміном на один рік. У понеділок російська сторона запропонувала Україні або укласти новий тимчасовий контракт, або пролонґувати старий – водночас із відмовою України від судової перепалки. 

 

Про це Оржель сказав у інтерв'ю ICTV.

 

 

"Пропозиція від Росіє є неприйнятною – відмовитися від арбітражів і підписати договір користування українською ГТС лише на один рік", – зазначив міністр.

 

У понеділок "Газпром" заявив, що компанія за підписом голови правління Алєксєя Міллера направила на адресу "Нафтогазу" офіційну пропозицію щодо продовження терміну дії чинного контракту або укладення нового договору про транзит газу через територію України терміном на один рік з урахуванням прогнозного попиту європейських покупців на газ на 2020 рік.

 

У пропозиції "Газпрому", зокрема, зазначено, що необхідними умовами для продовження транзиту є відмова обох сторін від усіх взаємних претензій в міжнародному арбітражі і припинення всіх судових розглядів. Ще однією умовою є скасування рішення Антимонопольного комітету України про накладення на "Газпром" штрафу за порушення економічної конкуренції.

 

Україна підтвердила отримання офіційної оферти від Росії. "Нарешті отримали факсом пропозицію від "Газпрому", про яку пишуть всі ЗМІ (включно зі змістом цієі пропозиції). Уважно її вивчимо і надамо конструктивну відповідь найближчим часом. Україна буде надійним партнером для Європи щодо транзиту газу у повній відповідності до європейських правил", – прокоментував комерційний директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко.

 

У телеефірі на ICTV Вітренко заявив, що Україна планує обговорити подробиці на тристоронніх переговорах. 

 

"Ми сподіваємося, що робота продовжиться в тристоронньому форматі, і навіть останню пропозицію "Газпрому" ми теж будемо обговорювати в прозорий спосіб у тристоронньому форматі з нашими європейськими партнерами, щоб забезпечити справедливі, а це в нашому випадку європейські умови продовження транзиту", – сказав він.

 

19.11.2019