Росія розпочала операцію повернення кораблів Україні.

 

Міністерство закордонних справ Росії підтверджує принципову готовність офіційної Москви видати Україні катери "Бердянськ" і "Нікополь" та буксир "Яни Капу", захоплені 25 листопада 2018 року під Керченською протокою. При тім відомство Сєрґєя Лаврова продовжує трактувати рейд українських кораблів як провокацію.

 

Про це йдеться у коментарі МЗС РФ у Telegram.

 

 

"Ніколи не заперечували можливості повернення українській стороні суден, які брали участь в організованій у листопаді 2018 року попереднім київським керівництвом провокації поблизу Керченської протоки. Ще в червні поінформували посольство України в Москві про наявні в рамках російського законодавства можливості, які Київ міг би задіяти для звільнення моряків і кораблів", – йдеться у повідомленні.

 

Раніше службовці Прикордонної служби ФСБ Росії заявили "Інтерфаксу", що, "згідно з досягнутими з українською стороною домовленостями, три українських судна – буксир "Яни Капу" й малі броньовані артилерійські катери "Нікополь" і "Бердянськ" – буксирують з порту Керч до погодженого місця передачі українській стороні, яка відбудеться 18 листопада".

 

У російських медіях пишуть, що три українських буксири вже вирушили в бік анексованого Криму й перебувають у водах навпроти селища Гаспра в очікуванні початку операції.

 

Згідно з даними системи AIS, станом на вечір неділі українські буксири SAPFIR, TITAN і HAJDAMAKA вже обігнули південний берег Криму.

 

18.11.2019