СБУ затримала голову державного банку з команди Гонтаревої.

 

Державний банк "Укрексімбанк" запевняє, що продовжить ефективну роботу, а також ґарантує клієнтам і партнерам, що діяльність установи відбуватиметься в безперебійному штатному режимі. Напередодні Служба безпеки України затримала голову "Укрексімбанку" Олександра Гриценка, запідозривши його в леґалізації коштів представників режиму Януковича.

 

 

"Коментуючи інформацію про затримання голови правління банку Олександра Гриценка, повідомляємо, що наглядова рада і правління банку продовжують забезпечувати ефективну роботу банку і ґарантують клієнтам і партнерам, що його діяльність відбуватиметься в безперебійному штатному режимі. АТ "Укрексімбанк" у своїй діяльності дотримується всіх норм чинного законодавства та внутрішніх процедур", – йдеться у повідомленні банку.

 

"Укрексімбанк" пообіцяв сприяти правоохоронним органам у слідстві й висловив готовність надати всю необхідну інформацію для проведення об'єктивного з'ясування обставин справи.

 

Олександра Гриценка затримали 16 листопада співробітники Служби безпеки України, виконавши доручення Генеральної прокуратури України. Адвокати заявляли, що Гриценка викрали, аж поки із офіційними спростуваннями не виступила СБУ.

 

"Ніякого викрадення одного з членів правління АТ "Укрексімбанк" не було. Він був затриманий співробітниками Служби безпеки України за дорученням Генеральної прокуратури України в рамках кримінального провадження за ознаками вчинення злочинів, передбачених ч.1 ст. 255 (створення злочинної організації), ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 3 ст. 209 (Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом). Затримання відбувалося винятково в рамках чинного законодавства", – прокоментувала речниця СБУ Олена Гітлянська.

 

На сторінці СБУ в Telegram зазначено, що "зокрема, він підозрюється в сприянні легалізації доходів, отриманих незаконним шляхом високопоставленими особами часів Януковича". "Зловживаючи своїм службовим становищем, затриманий вивів з-під арешту майно одного з медіа-холдингів. Затримання відбувалося винятково в рамках чинного законодавства", – уточнили в СБУ.

 

Гриценко очолив "Укрексімбанк" у 2014 році, за каденції Валерії Гонтаревої. У 2017 році був одним із претендентів на посаду голови НБУ.

 

18.11.2019