Ексрадника Трампа Роджера Стоуна визнано винним у кількох злочинах.

Йдеться про розслідування порушень під час президентської кампанії в США 2016 року і втручання Росії у вибори.

 

                              Роджер Стоун

 

Суд присяжних у п'ятницю, 15 листопада, визнав винним республіканця Роджера Стоуна (Roger Stone), колишнього радника президента Дональда Трампа, за сімома статтями звинувачення. Про це повідомило радіо Voice of America.

 

67-річного республіканця, котрий характеризував себе як «брудного спритника» і «аґента-провокатора», звинуватили, зокрема, в тому, що він перешкоджав правосуддю, тиснув на свідків і давав неправдиві свідчення на засіданні комітету з розвідки Палати представників.

 

Згідно зі свідченнями, які, в тому числі, дали в суді колишній голова виборчого штабу Трампа Стів Беннон (Steve Bannon) і колишній заступник керівника передвиборчої кампанії майбутнього президента Рік Ґейтс (Rick Gates), Стоун мав інформацію про те, що сайт WikiLeaks може опублікувати документи, викрадені гакерами із сервера Національного комітету Демократичної партії. Ця інформація завдала шкоди іміджу Гілларі Клінтон, суперниці Дональда Трампа на виборах 2016 року.

 

Прокуратура звинуватила Стоуна в тому, що він п'ять разів збрехав, даючи свідчення в Палаті представників, кажучи про сайті WikiLeaks і його засновника Джуліана Ассанжа.

 

Сам Дональд Трамп назвав рішення суду присяжних «проявом політики подвійних стандартів». Він зазначив у своєму Twitter, що варто задатися питанням, чи не брехала кандидатка від демократів на виборах Гілларі Клінтон, а також колишній глава ЦРУ Річард Бреннан і спецпрокурор Роберт Мюллер.

 

Вирок Стоуну винесуть шостого лютого 2020 року. Йому може загрожувати до 20 років ув'язнення. 

16.11.2019