Оприлюднено нові докази проти Росії в справі про збитий MH17.

Слідство встановило зв'язки між Кремлем і лідерами ДНР.

 

                                   Олександр Бородай

 

Міжнародна слідча група (Joint Investigation Team – JIT), яка розслідує збиття малайзійського авіалайнера на сході України, виступила з новими звинуваченнями щодо Росії і сепаратистів на сході України. Про це повідомила телерадіокомпанія ВВС. У четвер, 14 листопада, JIT опублікувала записи перехоплених розмов, які вели лідери сепаратистів і високопоставлені російські чиновники і військовики. 

 

Зміст телефонних перемовин засвідчує, що вплив Росії поширювався «на адміністративні, фінансові та військові питання» в самопроголошеній «Донецької народній республіці». У липні 2014 року керівництво «ДНР», подають слідчі, практично щодня зідзвонювалося з представниками Кремля.

 

«Недавній аналіз показів свідків та іншої інформації демонструє, що вплив Росії на “ДНР” виходив за рамки військової підтримки і що відносини між російськими чиновниками і лідерами ДНР були, мабуть, більш тісними», – йдеться в пресрелізі слідчої групи.

 

Ось, наприклад, як звучить перехоплена розмова за участі тодішнього прем'єр-міністра «ДНР» Олександра Бородая, зроблена третього липня 2014 року: «Ну, у вас далекосяжні плани, а у мене – ні. Я виконую накази і захищаю інтереси виключно однієї держави – Російської Федерації. Ось, власне, і все».

 

В інших розшифровках йдеться про виконання керівництвом «ДНР» наказів міністра оборони РФ Сергія Шойгу, директора ФСБ Олександра Бортнікова та помічника президента Росії Владислава Суркова.

 

Ці записи телефонних переговорів будуть передані суду в Гаазі. Кримінальний процес у справі про збиття Boeing 777, який летів рейсом MH17 17 липня 2014 року, почнеться в Нідерландах дев’ятого березня 2020 року.

15.11.2019