"Кров буде забуто": Коломойський пропонує Україні повернутися в бік Росії.

 

Український олігарх Ігор Коломойський вважає, що Україні слід змінити вектор своєї зовнішньої політики й вибрати шлях поліпшення стосунків із Росією.

 

Про це він сказав The New York Times.

 

 

Американське видання констатує, що Коломойський пережив вражаючу зміну настроїв: згідно з його переконанням, Україна мусить повернутися на схід.

 

"Вони сильніші, хай там що. Ми мусимо поліпшити наші відносини", – заявив Коломойський.

 

Олігарх вважає, що українці поділяють його точку зору. "Люди хочуть миру, хочуть доброго життя, їм не хочеться воювати. А ви, Америка, змушуєте нас воювати. Але навіть не даєте нам грошей на це", – обурився олігарх.

 

NYT припускає, що заяви Коломойського зумовлені розчаруванням олігарха західними країнами, а також позицією Міжнародного валютного фонду щодо "Приватбанку".

 

У розмові з газетою Коломойський ствердив, що не любить Росії – він згадав про Голодомор як приклад гноблення Росією України. Коломойський згадав і про те, що в 2014 році він вибрав курс на Європу, але розчарувався. Олігарх вважає, що Захід підвів Україну. 

 

На його думку, Сполучені Штати просто використовують Україну, щоби спробувати послабити свого геополітичного конкурента, і війна йде "до останнього українця".

 

З огляду на це, Коломойський бачить виходом відновлення зв'язків з Росією. На його думку, Москва могла би бути кращим кредитором, аніж Вашинґтон.

 

Так, Ігор Коломойський заявив про те, що фінансування з Росії виглядає привабливішим, бо, на відміну від кредитів МВФ, не дратує український бізнес потребою антикорупційних реформ. "Давайте візьмемо 100 мільярдів доларів у росіян. Думаю, що вони залюбки б дали", – сказав Коломойський.

 

Олігарх вважає, що війна не стане перепоною порозумітися. "Дайте 5–10 років – і кров буде забуто", – сказав Коломойський.

 

Коли ж мова пішла про плинність американської політики та майбутні вибори, то Ігор Коломойський охоче взявся епатувати американську газету. Олігарх пригрозив, що коли "вони" (маються на увазі США) будуть робити вибрики, то "ми підемо до Росії", і "російські танки стоятимуть біля Кракова і Варшави". Коломойському уявилося, що тоді НАТО налюрить в штани і муситиме купувати памперси. 

 

Ігор Коломойський запевнив, що чутки про його вплив на Володимира Зеленського перебільшені. Але він починає вірити в свій демонізований образ і часами уявляє себе "монстром, ляльководом". "І я можу почати робити це по-справжньому", – бравує олігарх.

 

 

Ігор Коломойський уже не впрше епатує своїми заявами щодо війни на Донбасі.

 

У травні, перед другим туром президентських виборів, Коломойський ствердив, що війна на Донбасі є громадянським конфліктом, в якій Росія підтримує одну зі сторін, але не є стороною. Коломойський сказав, що революція в державі – то не є добре, і саме вона запустила процеси, котрі обернулися вратою територій.

 

“Спровокувала і організувала його Росія, з одного боку. З іншого боку теж не було все благополучно... Ми ж розуміємо: коли революція, є дві протиборчі сторони. Буває ще 3 і 4. Як в Україні громадянська війна 1918–1920 років була. І зелені, і жовто-блакитні, і червоні, і білі. Те саме й тут було", – вважає Коломойський.

 

У липні Коломойський заявив, що конфлікт на Донбасі "ніким не інспірований, ніякою Росією", незважаючи на присутність там російської військової техніки і російських військових. "Так, вона там є. А у нас американська техніка з цього боку є. І що з цього? Джавеліни є у нас? Це чия техніка?" – заявив олігарх.

 

У серпні олігарх запропонував запровадити "особливий статус" для Донбасу терміном на п'ять років, вважаючи, що Росія є зацікавленою завершити війну. "Виник сприятливий момент, щоб змусити Путіна виконати "мінські угоди" у новому форматі... Ми можемо запропонувати їм зняти частину санкцій, які стосуються Донбасу, – для нас це вигідна переговорна позиція", – сказав Коломойський.

 

Також у серпні Ігор Коломойський дав інтерв'ю російським медіям, у котрому говорив дещо протилежне, ніж американцям: незважаючи на критику політики Петра Порошенка, він заявив, що попередній Президент впорався з "основною задачею" – а саме "врятував країну від вас (тобто Росії, – Z)".

 

При тім, коли мова пішла про гроші, то Коломойський ствердив, що він бізнес із Росією робити не хоче. "Це з принципових міркувань. Якщо до кінця мого життя Крим не повернуть, то 100% Росія для мене закрита", – заявляв він якийсь час тому.

 

13.11.2019