"Батьківщина" та "ОПЗЖ" спільно блокують трибуну ВР проти ринку землі.

 

Фракції партій "Батьківщина" та "Опозиційна платформа – За життя" у середу блокують парламентську трибуну з вимогою збереження мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення.

 

 

Засідання ВР розпочалося з виступів представників фракцій. При тім депутати "Слуги народу" превентивно заблокували президію, аби не допустити протестів опозиції.

 

Перші ж виступи депутатів "СН" зумовили сварки у сесійній залі.

 

Микита Потураєв заявляв із трибуни, що парламент мусить підтримати ринок землі і звести рахунки "з цим маніяком Леніним і людожером Сталіним, які зробили все, щоб позбавити український народ головного багатства – землі".

 

"Я хочу, щоб зараз уся країна подивилася на нащадків Ягоди, Єжова, Берії, кривавих катів українського народу. Оці люди – нащадки тих, хто влаштовував Голодомор, хто вбив мільйони українців, позбавивши їх землі. Ось вони! Міньйони Росії, яка влаштувала Голодомор і хотіла вбити всіх українців", – кричав Потураєв у бік депутатів "ОПЗЖ". 

 

Депутат "СН" Дмитро Костюк додав, що низка опонентів земельної реформи – ніякі не патріоти, а дехто з них має громадянство інших країн: наприклад, Вадим Рабинович – Ізраїлю. У відповідь Рабинович назвав Костюка "ішаком" і "покидьком".

 

Згодом Голова Верховної Ради Дмитро Разумков оголосив перерву на вимогу протестувальників.

 

Після перерви партії "ОПЗЖ" і "Батьківщина" щільніше стиснули президію, а Юлія Тимошенко зайняла саму трибуну.

 

Разумков закликав депутатів "Слуги народу" відійти на свої депутатські місця, щоби в такий спосіб подати приклад іншим. Після того, як "слуги" відійшли від трибуни, вона перейшла під контроль Іллі Ківи.

 

Після перепалки тафґай "Опплатформи" Ілля Ківа погодився пропускати до трибуни ораторів. Зокрема, опозиція дала слово міністру економіки Тимофію Милованову. 

 

13.11.2019