Володимир В'ятрович проходить до парламенту після складення мандату Іриною Луценко.

 

Український історик, ексдиректор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович стане народним депутатом за списком "Європейської солідарності" замість Ірини Луценко, котра оголосила про складення депутатських повноважень через стан здоров'я.

 

В'ятрович балотувався до парламенту як №25 у списку "ЄС". Над ним у списку стоїть іще один кандидат – Наталія Бойко. Втім, пані Бойко вирішила поступиться місцем колезі і залишитися на роботі в команді прем'єр-міністра Олексія Гончарука.

 

 

Володимир В'ятрович офіційно підтвердив інформацію про вступ у депутатство.

 

"Я йду в політику заради того, щоб Україна була рідним домом, в якому живеш в достатку та куди із радістю повертаєшся. Щоб наші діти спілкувались між собою українською, не нехтучи іноземими мовами, знали б нашу історію, неспотворену з-за кордону, та з впевненістю дивилися у своє майбутнє, незатьмарене ані війною, ані здачею країни. Особисто я запевняю: не піду на жодні компроміси щодо національних інтересів. Хай зміни будуть українськими!" – написав В'ятрович у Facebook.

 

Він додав, що ставить за мету "будувати український світ" і зупиняти "русскій мір".

 

В'ятрович також висловив подяку Наталії Бойко за її рішення.

 

Верховна Рада на своєму вівторковому засіданні дала 275 голосів за припинення повноважень Ірини Луценко. Пані Ірина заявила, що стан здоров'я не дозволяє їй виконувати депутатські повноваження на належному рівні. А Юрій Луценко поінформував, що після лікування дружина повернеться вже не в політику, а в бізнес.

 

Перед голосуванням депутат "Слуги народу" Максим Бужанський закликав колег не підтримувати постанову щодо Луценко, адже це приведе у парламент В’ятровича.

 

"Скажіть мені, це те, що ви обіцяли своїм виборцям?! Щоб В’ятрович зайшов до Ради?! Я закликаю всіх вас не підтримувати голосування по пані Луценко. Нехай наш прем’єр-міністр згадає, хто делегував його до влади, що ми обіцяли нашим виборцям. Ні В’ятровичу в Раді!" – цитує "Новинарня".

 

Згодом Володимир В'ятрович поширив у соцмережах фотокопію погроз від Бужанського, відомого своїм хамством і проросійськими поглядами: той навісніє через майбутній прихід Володимира до Верховної Ради.

 

В'ятрович жартує, що то, напевне, є такі привітання.

 

 

 

Сам Максим Бужанський спростував звинувачення у погрозах  В'ятровичу, заявивши про те, що вперше бачить подібний номер телефону. Бужанський вважає ілюстрацію провокацією В'ятровича.

 

 

12.11.2019