Референдум щодо землі: Дві третини виступають проти ринку.

 

Дві третини українців підтримують ідею із проведенням всенародного референдуму щодо запровадження ринку землі. І так само дві третини виступають за збереження мораторію на продаж сільськогосподарських земель.

 

Такими є результати соціологічного опитування, яке провів Центр Разумкова. Опитування проводили 1-7 листопада, ще до того, як Президент Володимир Зеленський виступив з ідеєю "земельного" референдуму.

 

 

Так, 67,7% громадян України вважають, що питання про запровадження ринку землі та скасування мораторію на купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення слід виносити на всенародний референдум. Кожен п'ятий – 20,5% – вважає, що це питання не слід виносити на референдум, решта не визначилися.

 

Якби подібний референдум відбувся, то абсолютна більшість проголосували б за продовження мораторію (63,4% з-поміж усіх опитаних або 68,3% з числа тих, хто взяв би участь у референдумі).

 

Кожний четвертий із тих, хто взяв би участь у референдумі (23,2%), або 20,1% серед усіх опитаних, проголосували б за запровадження ринку землі та скасування мораторію на купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення. Решта опитаних не визначилися з відповіддю.

 

У понеділок, 11 листопада, перед початком пленарного тижня у Верховній Раді, низка аграрних організацій вийшла на акції протесту проти ринку землі.

 

Президент України Володимир Зеленський у відповідь записав звернення до українців, у котрому заявив, що з тіньового ринку користають корупціонери, а зняття мораторію стане прискорювачем економічного розвитку України. Зеленський запропонував вирішити на референдумі питання про те, чи віддавати землю іноземцям.

 

Дослідження проводила соціологічна служба Центру Разумкова з 1 по 7 листопада 2019 року. Було опитано 2015 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за основними соціально-демографічними показниками. Вибірка опитування будувалася як багатоступенева, випадкова зі квотним відбором респондентів на останньому етапі. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

 

12.11.2019