Зеленський ініціює референдум щодо купівлі землі іноземцями.

 

Президент України Володимир Зеленський заявив, що громадяни інших держав та іноземні компанії отримають право купувати українську землю лише в тому випадку, якщо на це дасть згоду український народ на референдумі.

 

Про це він сказав у своєму відеозверненні, опублікованому у Facebook.

 

 

"Прийнято наступне рішення – між першим та другим читанням у діючий проект закону (про відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення, – Z) будуть внесені правки, згідно з якими право продавати і купувати землю матимуть лише українські громадяни та українські компанії, засновані виключно українськими громадянами. Іноземці та компанії, в яких серед засновників є іноземці, отримають право купувати українські землі, українські земельні ділянки тільки у випадку, якщо на це буде дано згоду народу України на всеукраїнському референдумі", – анонсував Президент.

 

Зеленський зазначив, що найближчим часом Верховна Рада розробить і ухвалить закон, який "чітко встановить види і механізми референдуму і нарешті надасть українцям право вирішувати долю того чи іншого дуже важливого дня них питання".

 

Президент також повідомив, що ВР незабаром ухвалить закон, який чітко встановить види і механізми референдуму.

 

Водночас Зеленський розповів, що ринок землі запроваджено, зокрема, в Польщі та Білорусі, Німеччині, Франції, Італії, Канаді, США, Японії, Ізраїлі, Китаї. Він зазначив, що в світі існують різні моделі ринку, коли іноземці можуть чи не можуть купувати землю – але сам ринок повсюдний.

 

“Незабаром ВР розглядатиме питання щодо впровадження в Україні ринку землі. Останні 20 років цим питанням маніпулюють. Старі політики залякали простих людей, посіяли у їхніх головах ряд міфів, переконують, що цього не можна робити. А вас не дивує, що старі політики почали піклуватися про народ. А, можливо, питання в іншому? Можливо, вони лобіюють чиїсь інтереси, інтереси тих, кому вигідно, щоб українці не володіли землею”, – сказав Зеленський.

 

11.11.2019