Поліція відмовилася охороняти президента Болівії.

У країні тривають акції протесту після президентських виборів, які опозиція вважає сфальшованими.

 

 

Болівійська поліція в суботу, дев’ятого листопада, відмовилися нести службу біля президентського палацу. Таким чином правоохоронці висловили свій протест проти тиску на них з боку президента країни Ево Моралеса, котрий намагається придушити загальнонаціональні протести після президентських виборів, які пройшли 20 жовтня. Про це повідомила інформаційна аґенція Reuters.

 

У новинах болівійських телеканалів видно, що багато правоохоронців долучилися до антивладних акцій протесту. Серед вимог працівників поліції, окрім поліпшення умов праці й відставки їхнього керівництва, значаться гарантії того, що поліціянтів не будуть використовувати як «політичний інструмент будь-якого уряду».

 

Експерти відзначають, що зростаючі розбіжності в лавах поліції, а також вимоги самих правоохоронців створюють нові загрози для лівого популіста Моралеса, котрий переживає найскладніший період за 14 років свого президентства.

 

Вибори президента Болівії відбулися 20 жовтня. Попередні результати, оприлюднені того ж вечора, вказували на можливість другого туру. Однак 21 жовтня, після обробки 95 відсотків протоколів, виборча комісія повідомила, що чинний президент Ево Моралес отримує 46,87 відсотка голосів, а його суперник Карлос Меса, котрий обіймав посаду глави держави з жовтня 2003 до червня 2005 року, – 36,73 відсотка.

 

Меса заявив про шахрайство і підкреслив, що не має наміру визнавати результати голосування. За його словами, Моралес, який перемагав у 2005, 2009 і 2014 роках, за допомогою виборчої комісії хоче перешкодити проведенню другого туру.

 

Згідно з болівійським законом, переможцем в першому турі виборів може бути визнаний тільки той кандидат, котрий отримав не менше як 40 відсотків голосів і чий результат мінімум на 10 відсоткових пунктів перевищує результат суперника.

 

Тим часом аудит підрахунку голосів на виборах проводить Організація американських держав. Результатів очікують на початку наступного тижня.

10.11.2019