Держсекретар США закликав Захід протистояти Росії.

Майк Помпео звинуватив особисто Путіна в агресивній політиці й навіть політичних вбивствах.

 

 

Держсекретар США Майк Помпео, виступаючи в п'ятницю, восьмого листопада, в Берліні з промовою, присвяченою 30-літтю падіння Берлінського муру, жорстко висловився на адресу Росії і Китаю. Озираючись на події дев’ятого листопада 1989 року, керівник американського зовнішньополітичного відомства вказав на «режими, для яких ця річниця є не приводом для святкування, але тривожним попередженням». Про це повідомила телерадіокомпанія Deutsche Welle.

 

Помпео також зазначив, що США та їхні союзники повинні «захищати те, що було досягнуто настільки тяжкою працею 1989 року», та «визнати, що ми перебуваємо в ціннісному змаганні з невільними країнами».

 

При цьому Помпео конкретно висловився на адресу Москви. «Росія, керована колишнім офіцером КДБ, котрий служив у Дрездені, нападає на своїх сусідів і вбиває своїх політичних супротивників», – цитує главу американського Держдепартаменту Deutsche Welle

 

Своєю чергою, Комуністичну партію Китаю Помпео звинуватив у тому, що вона «формує нову версію авторитаризму, використовуючи для придушення власного народу тактику і методи, які східні німці сьогодні згадують з жахом».

 

Американський держсекретар вважає важливим, щоб «Німеччина, яка повинна виступити проти авторитарних держав спільно зі США», не залежала від поставок російських енергоносіїв. Помпео нагадав, що Сполучені Штати проти будівництва другої черги газогону «Північний потік-2». «Ми не хочемо, щоб енергопостачання Європи залежало від Володимира Путіна», – наголосив він.

08.11.2019