Поліція відкрила кримінальне провадження через тиск Портнова на журналістів.

 

Національна поліція України зареєструвала кримінальне провадження через тиск колишнього народного депутата та ексзаступника голови Адміністрації Президента Андрія Портнова на редакцію програми журналістських розслідувань "Схеми" – спільного проєкту "Радіо Свобода" і телеканалу "UA:Перший".

 

 

Провадження зареєстроване за двома статтями Кримінального кодексу України – "перешкоджання законній професійній діяльності журналістів" і "погроза або насильство щодо журналіста", ідеться у повідомленні Національної поліції України.


 

Раніше ексдепутат і чиновник часів президентства Віктора Януковича Андрій Портнов виклав у своєму телеграм-каналі персональні дані водія знімальної групи "Схем" через те, що редакція готує розслідування щодо впливу та зв’язків колишнього посадовця з новою українською владою. Серед опублікованого – захищена законом інформація: повні паспортні дані й домашня адреса водія, номери його авто, а також дані, які свідчать про стеження за його місцем проживання.

 

"Схеми" публічно заявили, що вважають оприлюднення персональних даних грубим тиском з боку Портнова.

 

"Редакція розцінює публікацію Андрієм Портновим персональних даних водія програми як прямий тиск на команду «Схем», – йдеться в заяві команди. – Ми вважаємо дослідження впливу Андрія Портнова та його зв’язків з українською владою суспільно важливою інформацією, а його особу – публічною. Тому редакція не планує припиняти роботу над цією темою через тиск шляхом публікації персональних даних членів знімальної групи або через тиск в будь-який інший спосіб".

 

Згодом Андрій Портнов пригрозив усій редакції "Схем" публікацією "їхньої особистої та персональної інформації", а також "аналізом приватного життя та ненав’язливим супроводом у темний час доби". Він також не відкинув можливого стеження за членами редакції "Схем".

 

"Думаю, буде не зайвою і періодична показова прогулянка з біноклем біля місця проживання, аналіз приватного життя і ненав'язливий супровід в темний час доби в автомобілі з опущеними козирками і затемненим склом", – написав експосадовець.

 

Керівництво "Радіо Свобода/Радіо Вільна Європа" засудило розголошення персональних даних журналістів, а також тиск і погрози на їхню адресу з боку Андрія Портнова і закликало правоохоронців притягувати до відповідальності за такі дії.

 

"Неприйнятно і, схоже, протизаконно, щоб будь-хто в Україні розголошував особисту інформацію, загрожував фізичною шкодою чи будь-яким іншим чином вчиняв тиск на журналістів через їхню професійну діяльність. Ми закликаємо українську владу та правоохоронців притягнути до відповідальності того, хто вчиняє дії, що підривають віру громадськості в прихильність України до свободи слова, та просимо гарантувати безпеку нашим журналістам та співробітникам", – заявив президент RFE/RL Джеймі Флай.

 

07.11.2019