Офіс Президента сподівається на впорядкування місць української пам’яті у Польщі.

 

Заступник керівника Офісу Президента України Ігор Жовква та державний секретар – керівник Кабінету президента Польщі Кшиштоф Щерський зустрілися у Львові у рамках засідання Консультаційного комітету президентів України та Польщі.

 

 

Жовква та Щерський як співголови комісії скоординували кроки сторін у реалізації домовленостей, досягнутих на рівні голів держав під час офіційного візиту Президента України Володимира Зеленського до Польщі 31 серпня цього року, а також визначили пріоритетні напрями подальшої співпраці, повідомила пресслужба Офісу Президента.

 

Співрозмовники приділили увкгу питанням вшанування спільної історичної пам’яті, позитивно оцінивши прогрес у реалізації відповідних домовленостей, досягнутих на рівні глав держав. Ігор Жовква висловив сподівання, що одним із результатів перезавантаження українсько-польського діалогу буде належне упорядкування місць української пам’яті на території Польщі.

 

Співголови комітету обговорили графік контактів між двома державами на найвищому рівні у найближчій перспективі та домовилися продовжувати роботу з метою зміцнення стратегічного партнерства між Україною та Польщею.

 

Під час розмови Щерський поінформував про розвиток внутрішньополітичної ситуації в Польщі після нещодавніх парламентських виборів і підтвердив незмінну підтримку офіційною Варшавою європейських та євроатлантичних прагнень України. Він також запевнив у готовності польської сторони й надалі докладати зусиль для відновлення територіальної цілісності та суверенітету України.

 

Натомість Ігор Жовква розповів про прогрес України у реалізації системних реформ, зокрема в ухваленні нових законів, а також поінформував про кроки, які здійснює Володимир Зеленський з метою припинення війни на Донбасі. Заступник керівника ОПУ подякував за політичну підтримку, яку Польща надає нашій державі на міжнародній арені, насамперед у рамках Європейського Союзу та НАТО.

 

06.11.2019