МЗС висловило обурення візитом російського депутата під Золоте.

 

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що візит депутата Госдуми Росії, лідера партії "Родіна" Алєксєя Журавльова до присілка Золоте-5 на Луганщині є незаконним і зазіхає на державний суверенітет України. 

 

 

Про це Клімкін заявив на спільній прес-конференції з головою МЗС Естонії Урмасом Рейнсалу у Києві, повідомила аґенція "Інтерфакс-Україна".

 

"Візит депутата парламенту Росії – це порушення всіх норм. Це наша територія, на яку він приїхав без дозволу", – наголосив Клімкін.

 

Міністерство закордонних справ України в офіційному коментарі висловило рішучий протест у зв'язку з незаконною поїздкою Журавльова на тимчасово окуповану територію, наголосивши на тому, що російський депутат порушив порядок перетину державного кордону України.

 

МЗС України вважає візит Журавльова, як і попередні поїздки російських політиків до Криму та на Донбас, "грубим порушенням російською стороною державного суверенітету і територіальної цілісності України".

 

Понад те, у червні 2018 року Рада національної безпеки і оборони України наклала санкції на Журавльова, заборонивши йому в'їзд на територію України безстроково.

 

"МЗС України закликає російську сторону припинити порушувати українське законодавство і нагадує, що поїздки офіційних осіб РФ на територію України можуть здійснюватися за згодою української сторони і через відкриті пункти пропуску на українсько-російському державному кордоні", – наголосили у МЗС.

 

Алєксєй Журавльов відвідав Золоте-5 у суботу, 2 листопада, у супроводі ватажків мілітарних угрупувань ОРЛО (зокрема невизнаної організації "міліція ЛНР").

 

Народний депутат Ірина Геращенко невдовзі після появи Журавльова в Золотому заявила, що готує запит до СБУ щодо візиту Журавльова. "Що це таке відбувається, що російські політики, які голосували за анексію Криму, розгулюють по вчорашніх позиціях нашої армії? Де СММ ОБСЄ? Де реакція МЗС на цю відверту провокацію? Ми для того розводили війська, щоб там тепер не ховаючись лазили росіяни?" – обурилась депутат.

 

05.11.2019