США виходять з Паризької угоди щодо клімату.

Таким чином Сполучені Штати стануть першою державою, яка вийшла з цієї угоди.

 

 

США офіційно повідомили ООН про початок процедури виходу з Паризької угоди щодо клімату. Як говориться в офіційному повідомленні Державного департаменту Сполучених Штатів, оприлюдненому увечері в понеділок, 4 листопада, США офіційно вийдуть з Паризької угоди через рік після отримання ООН повідомлення про це.

 

Оголошуючи про початок процедури виходу з Паризької угоди щодо клімату, держсекретар США Майк Помпео заявив, що країна продовжить займатися дослідженнями в царині зеленої енергетики і користуватися поновлюваними джерелами енергії. «США і надалі протягуватимуть руку допомоги своїм друзям і партнерам у всьому світі», – пообіцяв Помпео. Про це повідомила інформаційна аґенція Reuters.

 

За даними Держдепартаменту, за останні роки Сполученим Штатам вдалося скоротити всі види викидів в атмосферу, «незважаючи на те, що в країні тривало зростання економіки, а громадянам було гарантовано доступ до всієї необхідної енергії». За словами Помпео, з 2005 до 2017 року загальний обсяг викидів парникових газів у США скоротився на 13 відсотків.

 

Нагадаємо, що в червні 2017 року президент США Дональд Трамп назвав причиною виходу США з Паризької угоди щодо клімату «несправедливі економічні обмеження, які вона накладає на американських робітників, бізнесменів і платників податків».

 

Паризьку хартію щодо клімату підписали близько 200 країн світу. США стали першою державою, що вийшла з цього договору.

 

05.11.2019