Посольство України засудило Земана за гостини кремлівської спілки татар.

 

Посольство України у Чехії висловило рішучий протест через запрошення на офіційні урочистості від імені чеського президента Мілоша Земана представників псевдо-кримськотатарської організації "Кирим Бірлігі", підконтрольної російській окупаційній владі в Криму.

 

 

"Розглядаємо подібні дії як чергову провокацію, метою якої є легітимізація незаконних дій Росії, спрямованих на спробу анексії суверенної території України, а також намагання зашкодити розвитку українсько-чеських відносин", – ідеться у заяві амбасади.

 

"Загравання з окупантами виглядають особливо цинічними в той час, коли в окупованому Криму продовжує залишатися забороненим справжній представницький орган кримських татар – Меджліс кримськотатарського народу, а сотні кримських татарів піддаються з боку окупаційної влади переслідуванням, репресіям, арештам, катуванням та фізичному знищенню", – обурилися у посольстві.

 

Українські дипломати сподіваються, що офіційні особи та інституції Чеської Республіки утримуватимуться в майбутньому від будь-яких контактів з представниками окупаційної влади та її маріонетковими організаціями.

 

Як пишуть чеські медії, 28 жовтня представниця марґінальної організації "Къырым бирлиги" Таміла Німетуллаєва відвідала урочисте прийняття у президентському палаці з нагоди 101-ї річниці утворення Чехословаччини. Ця організація відіграє важливу роль у пропагандистських ЗМІ РФ, висловлюючи підтримку Москві на противагу Меджлісу кримськотатарського народу.

 

На сторінці "Къырым бирлиги" у Facebook є нотатка: "Президент Чехії Мілош Земан – європейський політик, який визнав Республіку Крим частиною Російської Федерації. Чеська Республіка – дружня нашій країні держава. "Къырым бирлиги" дуже цінує, що наша діяльність була помічена на міжнародному рівні. Ми дякуємо за щорічні запрошення на день народження Чеської Республіки", – йдеться у повідомленні організації у Facebook. На знимках, поширених прокремлівським рухом, є зображення Німетуллаєвої з прем’єром Чехії Андреєм Бабішем.

 

У президента Чехії журналістам не змогли пояснити, чому представників саме цієї організації запросили на святкування. Водночас речник президента Їржі Овчачек не став заперечувати твердження про те, начебто Земан визнав Крим частиною Росії. "Люди мають різні думки. Я пережив вісімдесяті роки, коли нас змушували мати одну думку. Я не хочу цього часу назад", – сказав Овчачек.

 

Нагадаємо, на початку вересня Мілош Земан уже відзначився тим, що приймав у своїй резиденції активістів русинського руху, котрі домагаються автономії в складі України.

 

31.10.2019