Голова Офісу Президента України Андрій Богдан підтвердив, що голова Служби безпеки України часів режиму Віктора Януковича (2010–2012) Валерій Хорошковський здійснює консультації для президентської команди. Зі слів Богдана, Хорошковський надає поради в питаннях митниці, бо й сам раніше проявився як ефективний голова Митної служби України (2007–2009).

 

Про це Андрій Богдан сказав у інтерв'ю "Українській правді"

 

 

"Коли ми прийшли до питання митниці, контрабанди і доходів бюджету, ми зустрічалися з багатьма експертами, спеціалістами, митниками, економістами. І всі сказали, що коли Валерій Іванович [Хорошковський] був головою митниці, то доходи за 2 роки зросли в 4 рази. І всі – і його недруги, і друзі його, і різні політичні табори – рекомендували нам прислухатися. Тому що крім теоретиків в Україні є тільки один практик, який реально це реалізовував. Так, він нас консультує", – заявив Богдан.

 

Водночас голова Офісу Президента зазначив, що справжнім керівником Митної служби є Максим Нефьодов, однак команда Президента ним не задоволена.

 

"Реальним керівником митниці є Максим Нефьодов. Я в нього дуже сильно вірю, і це моє особисте, і надія, до якої я доклав максимум зусиль, щоб дати можливість йому працювати, щоб він реалізував ці свої ідеї. На жаль, у нього зараз не дуже вдається. Або, скажемо так, дуже не вдається", – сказав Богдан.

 

Офіс Президента хоче розібратися, чому з митницею не ладнається. "Стара система, розуміючи, що не буде в новій реальності, робить усе, щоб саботувати як діяльність Нефьодова, так і життя країни. Тому доходи від митниці впали дуже суттєво, і це велика проблема", – заявив голова ОП.

 

З огляду на це, Богдану здається важливим дослухатися до Валерія Хорошковського."Він вивчає, де критичні точки, як це змінити, як виправити. Які процеси які мають наслідки, і дає якісь рекомендації. Ми тільки починаємо цю роботу, і я маю надію, що вона приведе до позитивних результатів", – сказав голова ОП.

 

Богдан вважає, що Хорошковського недоцільно призначати в офіційні структури, а натомість слід користати з його порад.

 

"З точки зору нашої ідеології, що ми не беремо тих людей, які мають бекграунд політичний, – то ні, неможливо. З точки зору ефективності, на мій – винятково на мій – погляд: це було би, напевно, правильне рішення", – сказав Андрій Богдан, котрий в уряді Миколи Азарова працював уповноваженим з питань антикорупційної політики.

 

 

31.10.2019