Кучма: Шлях до саміту "нормандської четвірки" відкрито.

 

Представник України у тристоронній контактній групі Леонід Кучма вважає, що виконання домовленостей ТКГ (зокрема про відведення сил у Золотому) розблокувало роботу "нормандської четвірки". На найближчій зустрічі лідерів може йтися про узгодження дорожньої карти досягнення миру в Україні.

 

 

Про це повідомила прессекретар Кучми Дарка Оліфер на своїй сторінці у Facebook.

 

"Підсумки роботи ТКГ за останній період відкрили шлях до зустрічі у "нормандському форматі" на найвищому рівні, де, на думку Леоніда Кучми, можливе погодження дорожньої карти досягнення миру в Україну", – написала Оліфер.

 

У вівторок тристороння контактна група у Мінську отримала інформацію щодо початку розведення сил та засобів на ділянці в районі поселення Золоте. Згідно з рамковим рішенням ТКГ від 2016 року, наступним кроком має стати розведення сил та засобів на ділянці в районі Петрівського – "за умови 7-денного дотримання режиму тиші".

 

"Поза межами цих ділянок безпекова ситуація лишається напруженою", – констатувала українська делеґація.

 

Команда Кучми вимагає безперешкодного доступу СММ ОБСЄ до всієї території України. "Українська сторона зазначила, що врегулювання політичного блоку питань можливе лише після повного вирішення безпекового блоку питань "мінських угод", разом з врегулюванням проблеми контролю за українсько-російським кордоном", – ідеться у повідомленні.

 

Спеціальний представник ОБСЄ Мартін Сайдік заявив у коментарі журналістам: "Сторони сьогодні зробили великий крок вперед". Сайдік додав, що в Мінську сторони обговорювали перспективу відведення сил і в Петрівському; його обнадіює також прогрес із відновлення мосту в Станиці Луганській.

 

Водночас дипломат звернув увагу на те, що режим припинення вогню на Донбасі порушується. "Число порушень хоча і залишається нижчим, ніж до початку перемир'я, але продовжує коливатися", – цитує ТСН.ua.

 

Сайдік закликав "зробити все необхідне для забезпечення стійкого перемир'я, усвідомлюючи політичну і гуманітарну відповідальність перед цивільним населенням".

 

Наразі, зі слів Сайдіка, триває дуже серйозна робота та готується великий обмін. Учасники ж політичної робочої групи обговорювали питання, пов'язані з реалізацією "формули Штайнмаєра".

 

29.10.2019