Клімкін закликав не допустити визнання "Азову" терористами в США.

 

Колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін вважає, що Україна мусить докласти якнайбільших зусиль для того, щоби не допустити визнання окремого загону спеціального призначення Національної гвардії України "Азов" терористичною організацією в Сполучених Штатах Америки.

 

 

Про це Клімкін написав на своїй сторінці у Facebook. Міністрові видається невипадковим, що вимога 40 американських конґресменів про визнання "Азову" терористами збіглася в часі з конфліктом із "азовцями" у Золотому-4 на лінії розмежування.

 

"Друзі, всім же зрозуміло, що буде, якщо раптом "Азов" визнають терористичною організацією в США? Це буде майже нокаут добровольчому руху і нокдаун Україні. І так, це питання нашої національної безпеки. А в контексті емоційної розмови Президента Зеленського з бійцями "Азова" у Золотому можемо добре уявити, як на цьому гратимуть з метою внутрішньої дестабілізації України", – підкреслив Клімкін.

 

"Я не Руді Джуліані і в теорію змов особливо не вірю, але тут якось воно все у часі надто вже збігається... Зараз потрібно захищати Україну та тих, хто її захищає. На повну: їхати у Вашингтон і робити все і навіть більше. А потім і у себе розберемося", – закликав ексміністр закордонних справ.

 

Як писав Z, у жовтні група з 40 членів Палати представників Конґресу США на чолі з демократом Максом Роузом звернулася до державного секретаря Майкла Помпео зі закликом внести кілька європейських груп, у тому числі й спецпідрозділу "Азов", до списку міжнародних терористичних організацій.

 

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков під час зустрічі з головою місії США Крістіною Квін заявив, що "Азов" є добропорядним підрозділом на захисті України, а появу листа конґресменів трактує як "сплановану гібридну операцію".

 

28.10.2019