Бундестаґ проголосував проти скасування антиросійських санкцій.

Скасувати їх вимагали дві прокремлівські німецькі партії.

 

                       Виступає один з лідерів «лівих» Клаус Ернст

 

Німецький парламент у четвер, 24 жовтня, відхилив пропозиції «Лівої партії» і партії «Альтернатива для Німеччини» (АдН), які передбачали зміни політики щодо Росії. Про це  повідомила телерадіокомпанія Deutsche Welle.

 

Обидві названі партії симпатизують Москві. Законопроєкт «лівих» мав назву «Ослаблення напруженості з Росією – жодних пролонґацій санкцій проти Росії» (Entspannung mit Russland – Keine Verlängerung der Sanktionen gegen Russland). Проти проєкту проголосували всі партії, окрім «Лівої» і АдН.

 

Своєю чергою, законопроєкт АдГ під назвою «За нову політику щодо Росії – співпраця замість конфронтації» (Für neue Russlandpolitik – Kooperation statt Konfrontation) також був відхилений. Обидві ініціативи супроводжувалися негативною рекомендацією Комітету у закордонних справах Бундестаґу. Про це говориться у звіті комісії, опублікованому на офіційній сторінці Бундестаґу.

 

У своєму документі «Ліва партія» закликала німецький уряд провести роботу з Європейською Унією для зняття економічних санкцій проти Росії, «оскільки вони не є ані ефективними, ані економічно значущими і швидше викликають проблеми, ніж вирішують їх». Крім того, «ліві» заявили, що федеральному уряду слід використовувати форум «Петербурзький діалог» як двосторонній інструмент для зниження недовіри між Росією і Німеччиною і активізації «конструктивного діалогу». Щодо ситуації на сході України, «ліві» зажадали від Берліна «рішуче вимагати виконання зобов'язань всіх сторін».

 

Депутати від АдН в своєму документі вимагали, серед іншого, розширення економічної співпраці, зміцнення взаємодії міст і подальшого розвитку німецько-російського молодіжного обміну, що також повинно було б допомогти поступовому ослабленню чинного візового режиму. Іншою вимогою було відновлення російської участі в різних міжнародних форматах діалогу, з яких Росію вилучили після анексії Криму і початку воєнних дій на сході України. Також партія зажадала від уряду проводити в Раді ЄУ роботу щодо скасування всіх санкцій проти Росії. АДГ вважає, що санкційна політика ЄУ щодо РФ провалилася, а окрім іншого, участь Німеччини в режимі санкцій ЄС з самого початку не була в німецьких інтересах.

25.10.2019