"Ощадбанк" виграв суд за апеляцією Росії у Франції.

 

Паризький апеляційний суд 22 жовтня ухвалив рішення на користь "Ощадбанку", котрим відхилив спробу Російської Федерації призупинити примусове виконання рішення міжнародного арбітражу про компенсацію збитків українській стороні через анексію Криму.

 

 

Про це йдеться у повідомленні банку.

 

"Основним аргументом Росії було те, що примусове виконання арбітражного рішення в країнах, які меншою мірою захищають державний імунітет, аніж Франція, може спричинити шкоду. Росія може зазнати матеріальних збитків, і її права начебто будуть порушені. Російська Федерація у своїй заяві просила Паризький апеляційний суд призупинити примусове виконання рішення арбітражу, щоб захиститись від будь-яких спроб його примусового виконання за кордоном. Тим самим фактично Росія визнала, що не має наміру виконувати це рішення", – йдеться у повідомленні.

 

Відтак, суддя відхилив заяву РФ про призупинення примусового виконання рішення арбітражу. Суддя вирішив, що наведені Російською Федерацією аргументи є безпідставними та необґрунтованими. Суд наголосив, що вимоги щодо призупинення примусового виконання рішення слід оцінювати виходячи з конкретних фактів справи, і, відповідно, посилання на абстрактні чи гіпотетичні підстави, що були наведені Росією, є неприпустимими.

 

Апеляційний суд зазначив, що ризик того, що права РФ будуть поставлені під загрозу внаслідок спроби примусового виконання судових рішень щодо тих її активів, які користуються імунітетом від примусового виконання, про що у своїй заяві зазначала РФ, не є достатньою підставою для призупинення примусового виконання. Питання примусового виконання, в тому числі за рахунок активів, які могли б користуватися імунітетом, є справою виключно місцевих судів у кожній окремій юрисдикції. Крім того, суддя зазначив, що ризик звернення стягнення на суверенне майно не може виправдати призупинення виконання арбітражного рішення. Суддя зауважив, що примусове виконання рішення не поставить під загрозу фінансовий стан країни, і що "Ощадбанк", який є надійним комерційним банком, не наражає на ризик можливе повернення коштів у разі скасування рішення.

 

"Наводячи абстрактні та безпідставні аргументи, Росія всіма силами намагається уникнути виконання арбітражного рішення та неналежно користується французькою судовою системою, що ще раз доводить, що Росія відмовляється виконувати власні міжнародні зобов'язання зараз чи в майбутньому", – йдеться в повідомленні.

 

26 листопада 2018 року Арбітражний трибунал у Парижі ухвалив рішення про стягнення з РФ на користь "Ощадбанку" $1,3 млрд.

 

24.10.2019