Львів готовий поборотися за право проводити Олімпіаду-2030, – Садовий.

 

Львів готовий стати учасником боротьби за право проведення Олімпійських ігор 2030 року та юнацьких зимових Олімпійських ігор 2028 року. Таку заяву зробив сьогодні міський голова Львова Андрій Садовий під час відкритої зустрічі та прес-брифінгу з президентом НОК України, членом виконавчого комітету МОК, олімпійським чемпіоном, Героєм України Сергієм Бубкою. 

 

 

«Я щойно мав зустріч з молодими львів'янами, очі горять, я їм сказав, що буду з вами зустрічатися. Сказали просити право для Львова бути містом-господарем зимової Олімпіади 2030 року, а 2028 року ми готові прийняти молодіжні зимові Олімпійські ігри. Ми почали цей процес, але війна зупинила ці потуги. Сьогодні треба показати всьому світу, що ми маємо право і ми на це заслуговуємо. Ми будемо битися за право проводити зимові Олімпійські ігри», – зазначив Садовий.

 

На думку мера Львова, українці витрачають великі кошти на європейських зимових курортах, а в Україні зимовий туризм мало розвинутий. Організація ж таких подій дає стимул для розвитку спортивної інфраструктури всієї країни.

 

«Про це вже мало хто згадує, але до 2014 року Україна готувала заявку на Winter Olympics 2022 (Львів-Карпати). Згодом війна перекреслила ці плани. Наступні ігри, на які можемо претендувати, аж у 2030 році», — нагадав Садовий.

 

Сергій Бубка назвав таке бажання мера Львова «дуже правильним».

 

«Так, праця над цим питанням нелегка, але в нас є достатньо часу, щоб усе планувати, будувати потрібну інфраструктуру. Хто не мріє, той не перемагає. Тому давайте працювати й рухатися в цьому напрямку», – додав він.

 

Читайте також: 

Олімпіада в Карпатах: знову за старе

 

Тож Львів може стати учасником боротьби за право проведення Олімпійських ігор 2030 року (цього року в червні обрали переможця 2026-го). Роботу з подання заявки розпочнуть 2020-го.

 

Під час зустрічі з олімпійським активом Львова та Львівщини Сергій Бубка також розповів про перспективу будівництва Олімпійської бази в Західній Україні.

 

«…Ми сьогодні повинні думати про майбутнє, щоб не залишатись осторонь від тих досягнень, що у нас вже є. Тому нам потрібні на сході, заході, півночі, півдні й у центрі країни такі міцні олімпійські бази. База повинна завжди працювати, і коли підготовка до Олімпіади не ведеться, там повинні тренуватися наші діти. Має бути масовість, щоб діти йшли займатись спортом. Масовість і спорт високих досягнень пов'язані. Це світові питання, а не лише питання України – залучення молоді до спорту. [...] На прикладі наших героїв спорту ми будемо будувати здорову націю. Нам потрібна сучасна спортивна інфраструктура, щоб чудовий потенціал спортсменів Львівщини мав де тренуватись. У вас дуже потужний і спортивний регіон, тому саме тут потрібна така олімпійська база. Саме у вашому регіоні потрібно думати, щоб був такий центр, бо у вас багато видів спорту на високому рівні», – зазначив Сергій Бубка.

 

 

22-24 жовтня Бубка відвідував Івано-Франківщину з робочим візитом. З головою Івано-Франківської ОДА вони обговорили розвиток спортивної інфраструктури в області, реалізацію інвестиційних проєктів, плани будівництва багатофункціонального палацу спорту в Івано-Франківську, створення бази біатлону, спорткомплексу імені А. Гемби тощо. Також Сергій Бубка зустрівся з колективом Івано-Франківської обласної дитячо-юнацької спортивної школи. А ще долучився до висадження дерев у селі Дуба Рожнятівського району в рамках проєкту «Олімпійська спадщина» разом з олімпійцями Прикарпаття.

 

24.10.2019