"Битва аналізів – 2": Депутати почали проходити поліграф через скандал із продажем голосів.

 

Народний депутат від фракції "Слуга народу" Олександр Дубінський відбув експертизу на поліграфі на тлі скандалу в комітеті Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики.

 

Про це повідомляє Hromadske.

 

 

Під час перевірки Дубінський заперечив підозри, що не підтримав законопроєкту №2047, який, зокрема, ліквідовує так звані "майданчики Яценка", за хабар у розмірі від 30 до 50 тисяч доларів і за будь-який хабар взагалі.

 

Він також сказав "ні" на запитання, чи отримував він гроші за будь-яке голосування у Верховній Раді.

 

Також депутат заперечив, що мав якісь домовленості про блокування законопроєтів за грошову винагороду. Жодного колегу з податкового комітету у хабарництві Дубінський не підозрює.

 

Крім цього, він заперечив, що хтось йому пропонував гроші за голосування проти законопроєкту №2047, а також за будь-які інші законопроєкти.

 

Остаточний результат перевірки Дубінського буде оприлюднений 28 жовтня, хоча поліграфолог, який проводив дослідження, стверджує, що депутат не збрехав.

 

Видання ТСН.ua опублікувало повну анкету зі запитаннями до Дубінського. В кожному запитанні фігурують лише живі гроші – хабар або грошова винагорода. Укладачі анкети не передбачали запитань про будь-яку іншу зацікавленість депутата при лобіюванні тих чи інакших законодавчих ініціатив.

 

У четвер перевірку на поліграфі проходитиме голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія. Йому не вдалося пройти експертизу водночас із Дубінським, бо експерти підготували запитання лише під одну особу, рядового члена комітету, запідозреного в отриманні коштів.

 

Низка депутатів "Слуги народу" і собі захотіли пройти поліграф. У середу ввечері нардеп Олександр Качура ствердив, що він відбув тест на детекторі брехні і довів у такий спосіб необґрунтованість звинувачень в отриманні хабара. Качура оголосив "поліграф-челендж", закликавши інших нардепів пройти тест.

 

Напередодні Президент України Володимир Зеленський запропонував "детектор брехні" всім депутатам із фінансового комітету Верховної Ради.

 

До речі, один із зачинателів скандалу, депутат Антон Яценко, котрого підозрюють в фінансовій наживі на скандальній схемі із оцінювальниками майна, від "детектора брехні" відмовився.

 

"Навіщо? Вони сходять всі, нехай розкажуть, отримували вони чи ні, чи знайомі вони зі мною... А враховуючи, що я не дівчинка-шлюшка, а народний депутат чотирьох скликань, то в шапіто не будемо перетворювати Верховну Раду", – сказав Яценко.

 

24.10.2019