Зеленський подякував Штайнмаєру за "формулу" і здивувався перебірливості Порошенка.

 

Президент України Володимир Зеленський під час свого робочого візиту до Японії зустрівся з президентом Німеччини Франком-Вальтером Штайнмаєром, автором актуалізованої схеми з імплементації "мінських домовленостей".

 

Зеленський зі Штайнмаєром обговорили нинішнє становище на Донбасі, повідомила пресслужба Офісу Президента.

 

 

"Досягнення миру на Донбасі та завершення кровопролиття є безумовним пріоритетом для мене та моєї команди. Щиро вдячний вам за докладені зусилля для політико-дипломатичного врегулювання війни на Донбасі, постійну увагу до питання відновлення територіальної цілісності України", – сказав Зеленський у розмові з німецьким президентом.

 

Лідери країн погодилися, що "нормандський формат" сьогодні є ключовим для припинення агресії проти України і зустріч має бути проведена в найближчому майбутньому.

 

"Україна виконала свою частину для відновлення роботи «Нормандської четвірки». Розраховуємо на проведення зустрічі лідерів «Нормандської четвірки» найближчим часом, адже всі перепони усунуті", – заявив Володимир Зеленський.

 

І хоча пресова служба Банкової ні разу не згадала в своєму повідомленні про "формулу Штайнмаєра", під час розмови президентів таки йшлося про дипломатичний винахід колишнього міністра закордонних справ Німеччини.

 

"Я йому сказав, що завдяки вашій формулі ваше прізвище зараз популярніше за моє прізвище в Україні, – поділився Зеленський у інтерв'ю "Сьогодні". – У нас була дуже хороша зустріч, предметна зустріч. Всі працюють над тим, щоб у нас з'явилася дата "нормандської" зустрічі. І сам пан президент Штайнмаєр теж цього дуже прагне".

 

Зеленський сказав, що сама зустріч "нормандської четвірки" відкладається через продовження обстрілів на ділянках лінії розмежування, запланованих для демілітаризації. Президент утримався від критики Москви за її позицію щодо саміту, дипломатично сказавши, що він не звертає уваги на політичні заяви поза самими домовленостями.

 

"От дивіться, коли ми говоримо, що Москва висуває умови, – знаєте, дуже багато засобів масової інформації говорять про різні умови. Ми домовилися, що у нас повинна бути зустріч, коли ми узгодимо текст так званої "формули Штайнмаєра" і коли у нас буде розведення на трьох ділянках. На одній ділянці – ви знаєте, в Станиці Луганській — розведення пройшло. Зараз є підготовчі моменти до розведення в Петровському і Золотому. Там розведення не відбувається через порушення режиму тиші, але я думаю, що все обов'язково станеться і наступним кроком буде зустріч в "нормандському форматі". Інша інформація мені просто не відома", – відповів Зеленський.

 

Президент розкритикував своїх попередників за те, що вони крутили носом із "формулою Штайнмаєра" у переговорах.

 

"Не було зустрічі, не було можливості для будь-яких відносин в нормандському форматі. Тому що "нормандський формат" був зупинений і з 2016-го року не було жодної зустрічі. Тому ніхто не зрозумів, чому колишні представники нашої влади, як... Чому вони так, скажімо так, не розуміють, з приводу чого, як можна говорити про "формулу Штайнмаєра" сьогодні, як можна втілювати її в життя, – цього не розуміє ніхто", – пояснив Зеленський.

 

23.10.2019