Експерти назвали причину обвалу будинку в Дрогобичі.

 

Причиною обвалу житлового будинку в Дрогобичі, внаслідок якого загинуло восьмеро людей, стало руйнування середньої несучої стіни підвалу. До руйнування могли призвести помилки під час будівництва або ж втручання людей. Такими є висновки технічного звіту, який оприлюднили у Дрогобицькій міськраді.

 

 

Фахівці також зафіксували, що будинок не відповідає державним будівельним нормам «Основи і фундаменти будівель» і «Теплова ізоляція будівель».

 

Відтак у висновках звіту з результатами детального обстеження житлового будинку №101/1 на вулиці Михайла Грушевського у Дрогобичі зазначено:

 

«Причиною обвалу стало руйнування середньої несучої стіни підвалу по осі Б, в осях 4-5, яке, можливо, виникло внаслідок:

- просідання або руйнування цегляної кладки через низьку марку цегли та розчину, внаслідок значного зволоження та відсутності гідроізоляції і бетонної підлоги, що є в основному наслідком помилок під час будівництва;

- можливе втручання людей, яке необхідно підтвердити або спростувати спеціальними експертами (судовими) після розбору обвалених конструкцій, які знаходяться поверх цієї стіни підвалу».

 

Також у звіті запропоновано порядок робіт із демонтажу будинку. Будівлю пропонують демонтувати методом контрольованого зриву – через загрозу її руйнування та неможливість перебування там робітників.

 

У процесі виконання демонтажних робіт рекомендують також залучити судових експертів та обстежити стіну в підвалі, щоб підтвердити або спростувати ймовірне втручання в неї людей.

 

 

 

 

 

Нагадаємо, 28 серпня у Дрогобичі сталася надзвичайна ситуація – уночі обвалився один із під’їздів житлового будинку №101/1 на вул. М. Грушевського. Внаслідок трагедії загинуло 8 людей, серед яких дитина.

 

23.10.2019