Ліберальна партія перемагає на виборах в Канаді.

Хоча перемога лібералів не така впевнена, як минулого разу, проте Джастін Трюдо має всі шанси залишитися прем’єром на другу каденцію.

 

 

У Канаді в понеділок, 21 жовтня, пройшли вибори до Палати громад парламенту. Після опрацювання протоколів на 96 відсотках дільниць Ліберальна партія Канади чинного прем'єр-міністра Джастіна Трюдо перемагає в 157 округах з 338. Про це повідомила канадська газета Toronto Star.

 

Головний конкурент лібералів, Консервативна партія Канади на чолі з Ендрю Широм (Andrew Scheer), здобуває перемогу у 121 окрузі. На третьому місці розташовується «Квебекський блок», який перемагає в 32 округах. Четверту позицію посіла Нова демократична партія, отримавши перемогу 24 округах.

 

 

У відсотковому розрахунку ліберали отримали 33 % голосів, консерватори – 34,5 %, «Квебекський блок» – 7,9 %, а нові демократи – 15,9 %. Електоральна фреквенція, за попередніми даними, становила 62,95 відсотка. Загалом у Канаді близько 27 млн виборців.

 

Членів Палати громад канадського парламенту обирають на 4 роки на прямому загальному голосуванні за мажоритарною системою. Актуальний результат не дозволить Ліберальній партії зберегти монобільшість, як це було в попередньому скликанні парламенту. На виборах 2015 року ліберали отримали 184 мандати, а консерватори – 99 мандатів. Для більшості потрібно 170 місць у Палаті громад. Тож тепер Трюдо доведеться залучити до коаліції одну з малих партій, найімовірніше – Нову демократичну партію.

22.10.2019