На Львівщині планують 9 лікарень інтенсивного лікування.

 

На щоквартальному засіданні Госпітальної ради Львівського госпітального округу її учасники майже одностайно схвалили пропозицію департаменту охорони здоров'я ЛОДА щодо спроможної мережі багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування. Медзаклади обирали за єдиного підходу до всієї мережі закладів охорони здоров’я, розробленого у співпраці з Проєктом USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я», – інформує пресслужба ЛОДА. 

 

Фото: loda.gov.ua

 

Багатопрофільні лікарні надаватимуть медичні послуги цілодобово. Тож ці заклади мусять бути доволі потужними, мати відповідних фахівців та обладнання для роботи в такому режимі.

 

Як зазначила голова госпітальної ради, директорка департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ірина Микичак, співпраця з командою USAID (зокрема застосування методології Проєкту USAID для планування мережі БЛІЛ у масштабі всієї області) дала змогу системно підійти до цього питання та врахувати стратегічні цілі й можливі ризиків для регіону. Відтак було затверджено спроможну мережу із дев’яти БЛІЛ Львівської області: 5 – другого та 4 – першого рівня.

 

До мережі увійшли такі заклади:

 

1. Львівська міська лікарня швидкої допомоги – ЛІЛ ІІ рівня

 

2. Львівська обласна лікарня – ЛІЛ ІІ рівня

 

3. Львівська міська лікарня №8 – ЛІЛ ІІ рівня

 

4. Буська ЦРЛ – ЛІЛ І рівня

 

5. Червоноградська міська лікарня – ЛІЛ ІІ рівня

 

6. Дрогобицька МЛ №1 – ЛІЛ ІІ рівня

 

7. Самбірська ЦРЛ – ЛІЛ І рівня

 

8. Стрийська ЦРЛ – ЛІЛ І рівня

 

9. Новояворівська РЛ – ЛІЛ І рівня.

 

Тепер рішення госпітальної ради має бути затверджено розпорядженням голови обласної державної адміністрації. Джерело: facebook.com/Департамент охорони здоров’я ЛОДА

 

«Формування спроможної мережі багатопрофільних лікарень – важливий етап трансформації системи охорони здоров’я. Йдеться про найсильніші лікарні регіону. Вони мають бути доступні для населення та надавати якісні медичні послуги. Ми підтримуємо колег із Львівської області, які перші взяли на себе відповідальність та визначили перспективні лікарні, які в рамках поточної мережі стануть потужними центрами, щоб українці отримували якісну медичну допомогу», – зазначила міністерка охорони здоров’я України Зоряна Скалецька.

 

Для довідки:

 

У рамках трансформації системи фінансування системи охорони здоров’я всі регіони мають затвердити свої спроможні мережі багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування першого та другого рівнів. Вимоги до БЛІЛ першого та другого рівнів затверджено наказом МОЗ України № 1881 від 19 жовтня 2018 року.

 

Методологію визначення багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування розроблено Проєктом USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я». Цей інструмент дає змогу на базі наявних даних провести об’єктивний аналіз мережі лікарень на рівні госпітального округу та на рівні області й запропонувати варіанти рішень щодо визначення лікарень інтенсивного лікування з урахуванням потужностей наявних лікарень і територіальної доступності населення до них.

 

Окрім Львівської області, експерти Проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» провели такий аналіз ще для 10-ти областей: Тернопільської, Вінницької, Чернівецької, Хмельницької, Херсонської, Житомирської, Закарпатської, Донецької, Рівненської, Полтавської, а також експрес-оцінку для решти областей.

 

 

21.10.2019