Голова Служби здоров'я звільнився через незгоду з МОЗом.

 

Олег Петренко подав заяву про звільнення з посади голови Національної служби здоров'я України через незгоду з командою Міністерства охорони здоров'я в уряді Олексія Гончарука. Пан Петренко залишався останнім із посадовців, котрі залишилися працювати в системі медицини після відходу команди Уляни Супрун.

 

Петренко оголосив про свою відставку на facebook-сторінці НСЗУ.  

 

 

"Я сьогодні написав заяву про звільнення з посади голови Національної служби здоров’я України. За власним бажанням. Сподіваюсь, найближчим часом уряд її підтримає", – оголосив керівник НСЗУ.

 

"Причина – у нас дуже різні фундаментальні цінності з командою, що зараз працює над трансформацією системи охорони здоров’я. І це заважає працювати і мені, і їм. Відсутність однакового розуміння мети, складності процесів, спільної відповідальності та постійний пошук простих рішень у складних питаннях не допомагає знаходити спільну мову і постійно стає каменем спотикання", – прокоментував усе ще чинний голова Національної служби здоров'я.

 

Петренко стверджує, що він хотів би дати новій політичній команді можливість "зробити це інакше, ніж робив і щоденно роблю це я".

 

Голова НСЗУ зазначив, що за час його каденції служба змогла впровадити нову систему бюджетування на первинній ланці; також оновлено програму реімбурсації "Доступні ліки".

 

"Чим би я хотів, щоб була НСЗУ зараз? У мене відповідь одна – НСЗУ повинна стати єдиним національним стратегічним закупівельником медичних послуг та лікарських засобів за програмою медичних гарантій, з однаковими для усіх правилами та прозорим розподілом коштів... Чим точно не повинна бути НСЗУ – «бухгалтерією» при МОЗі", – мріє Петренко.

 

Колишня міністр охорони здоров'я Уляна Супрун заявила, що відставка Петренка – "поганий сигнал для трансформації системи охорони здоров’я".

 

"Разом з Олегом вони (команда НСЗУ, – Z) зробили чи не найбільше, щоби «гроші пішли за пацієнтами», тисячі лікарів та медсестер отримали вигідніші умови праці, а пацієнти – якісніші та доступніші медичні послуги та ліки... Робота НСЗУ – це сотні мільйонів коштів платників податків, які за рівними та прозорими правилами почали рухатися у напрямку медичних закладів, лікарів і пацієнтів, а не кишень корупціонерів. Це професійність, принципи чесності, прозорості та справжнє служіння українцям, які не знайомі новому керівництву МОЗУ та людям, які там насправді керують", – прокоментувала Супрун.

 

Пані Уляна висловила невдоволення байдужістю прем'єр-міністра та Президента, через котрих МОЗ почали штовхати "назад до совка".

 

 

 

"Їхня бездіяльність та толерування ситуації стали причиною “витіснення” притомних та професійних управлінців, на зміну яким приходять кадри зі «старої» системи", – обурилася Супрун.

 

26.11.2019