Уряд РФ схвалив проєкт про визнання українців "носіями російської мови".

 

Уряд Росії підтримав законопроєкт, який передбачає визнання уродженців України та Білорусі "носіями російської мови".

 

Про це йдеться у рішенні уряду РФ від 17 жовтня, повідомляє аґенція УНІАН.

 

 

"Схвалити проєкт федерального закону "Про внесення змін до статті 331 Федерального закону "Про громадянство Російської Федерації"" і внести його до Державної Думи в установленому порядку. Проєктом закону передбачено можливість визнання комісією носіями російської мови без проходження співбесіди громадян Білорусі та України, які вільно володіють російською мовою, при подачі особисто заяви про визнання їх носіями російської мови і за наявності підстав, передбачених частиною першою статті 331 федерального закону "Про громадянство Російської Федерації", – йдеться у тексті рішення.

 

Згідно з ч. 1 ст. 331 федерального закону "Про громадянство Російської Федерації", іноземні громадяни або особи без громадянства можуть бути визнані носіями російської мови, тобто особами, які володіють російською мовою і повсякденно використовують її в сімейно-побутовій і культурній сферах, у разі, якщо ці особи або їхні родичі по прямій лінії постійно проживають або раніше постійно проживали на території РФ або на території, що належала до Російської імперії чи СРСР, в межах державного кордону РФ, за результатами співбесіди, проведеної з ними комісією з визнання іноземного громадянина або особи без громадянства носієм російської мови.

 

24 квітня президент Росії Владімір Путін підписав указ про спрощене отримання російських паспортів жителями тимчасово окупованого Донбасу. 27 квітня він заявив, що Росія може спростити процедуру отримання громадянства для всіх українців, а не тільки для  тих, хто проживає на окупованих територіях Донбасу. 29 та 30 квітня у Ростовській області відкрили два центри видачі російських паспортів жителям окупованих районів Луганської та Донецької областей.

 

21.10.2019