Суд узяв Гладковського під арешт; розмір застави – 10 млн грн.

 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід президенту корпорації "Богдан", ексзаступнику секретаря Ради національної безпеки і оборони Олегу Гладковскому у вигляді тримання під вартою до 15 грудня 2019 року з правом внесення застави розміром у 10 млн грн.

 

 

Таке рішення суд виніс на засіданні в суботу, повідомила аґенція "Інтерфакс-Україна".

 

"Обрати підозрюваному Гладковскому Олегу Володимировичу 5 лютого 1970 року народження запобіжний захід у вигляді утримання під вартою терміном на 60 днів до 15 грудня 2019 року включно. Визначити Гладковському Олегу Владимирову заставу в розмірі...10 млн 623 тис. грн", – постановив суддя.

 

Заставу може внести або підозрюваний, або інша юридична чи фізична особа. У разі внесення застави підозрюваний має носити електронний браслет і не покидати території Київської області.

 

Повний текст постанови оголосять 21 жовтня.

 

Адвокат Гладковського Руслан Волинець повідомив, що захист подаватиме апеляцію.

 

"Заявляємо, що ми не згодні з таким рішенням суду. Ми точно і однозначно будемо його оскаржувати. Зараз я не готовий обговорювати потенційні підстави для оскарження, але ми отримаємо повний текст рішення, вивчимо його і викладемо всі свої зауваження", – сказав адвокат.

 

Адвокат рекомендував своєму підзахисному внести заставу, але захист поки що не знає, хто саме внесе таку суму. "Найімовірніше, заставу буде внесено в понеділок вранці", – зазначив захисник.

 

Гладковський після завершення засідання суду заявив, що заперечує проти рішення судді і вважає порушену проти нього справу політично мотивованою. Він також назвав безпідставним своє затримання, оскільки ніяких обмежень на виїзд за кордон не отримував, як і повісток з викликами на допит або проведення слідчих дій.

 

Детективи Національного антикорупційного бюро затримали Олега Гладковського 17 жовтня в аеропорту "Бориспіль".

 

18 жовтня Спеціалізована антикорупційна прокуратура поінформувала, що Гладковському повідомлено про підозру у зловживанні службовим становищем та декларування недостовірних відомостей.

 

Згідно з версією слідства, Гладковський використав надану йому владу та службове становище всупереч інтересам служби для одержання неправомірної вигоди ПАТ "Автомобільна компанія "Богдан Моторс", в якій він є кінцевим власником: забезпечив внесення у державне оборонне замовлення та подальшу закупівлю за рахунок державного бюджету вантажних автомобілів підвищеної прохідності МАЗ 6317 ("Богдан 6317") за завищеними цінами у дочірнього підприємства "Автоскладальний завод №2", який входить до складу ПАТ "Автомобільна компанія "Богдан Моторс". Відтак держава зазнала збитків сумою понад 10,62 млн грн.

 

Слідство встановило, що колишній посадовець не задекларував доходів подружжя, отриманих від здачі в оренду елітної нерухомості в центрі столиці, – $54 тис. (за 2016 рік), $63 тис. (за 2017 рік) і $47,5 тис. (за 2018 рік).

 

Як раніше заявляв захисник Гладковського, підстав для застосування найсуворішого запобіжного заходу немає: його підзахисний системно співпрацював зі слідством і не давав підстав для застосування цієї норми; він з'являвся на допити, надавав необхідну слідчим інформацію, а також після звільнення з держслужби більше десяти разів виїжджав за кордон і повертався в Україну.

 

19.10.2019