Госпсуд призупинив розгляд позову Коломойського щодо "Приватбанку".

 

Господарський суд Києва призупинив розгляд позову ексвласників "ПриватБанку" Ігоря Коломойського і Triantal Investments про повернення їм акцій. Скаргу не розглядатимуть до вирішення справи, яку слухають у суді адміністративної юрисдикції на рівні апеляції про законність націоналізації банку.

 

 

Про це повідомляє аґенція "Інтерфакс-Україна", покликаючись на начальника управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту Національного банку України Віктора Григорчука.

 

"Після того, як буде розглянуто спір у суді адміністративної юрисдикції, виходячи зі змісту цього рішення, яке ми отримали сьогодні, буде продовжено слухання за цим позовом", – сказав він.

 

Представник Нацбанку нагадав, що Окружний адміністративний суд Києва 18 квітня 2019 року за позовом Коломойського скасував рішення про націоналізацію "Приватбанку". Кабмін, Нацбанк і сам банк у травні оскаржили це рішення. Воно слухатиметься у Шостому апеляційному адміністративному суді.

 

Водночас Григорчук зазначив, що провадження у цій справі в апеляційному суді поки що не відкрито, тому дата ухвалення рішення щодо нього невідома.

 

Представник Нацбанку зазначив, що відповідачі у справі про повернення акцій і раніше звертали увагу Госпсуду на те, що є спір про законність націоналізації. "Раніше суддя не вбачала за необхідне зупиняти провадження у цій справі, але чомусь почала вбачати це вчора", – сказав Григорчук.

 

Юридичний радник "Приватбанку" Андрій Пожидаєв зазначив журналістам, що банк задоволений тим, що суд все-таки прийняв раніше озвучену банком позицію про необхідність призупинити справу до рішення в адмінсудах.

 

У лютому 2019 року Господарський суд Києва прийняв до розгляду позов Коломойського і Triantal, що володіли відповідно 41,6572% та 16,5748% акцій "Приватбанку", про визнання недійсним договору купівлі-продажу від 21 грудня 2016 року. Під час слухань 9 квітня позивачі заявили клопотання про розширення переліку своїх вимог пунктом щодо повернення їм акцій "Приватбанку", і суд задовольнив це клопотання. Водночас суд відхилив клопотання Мінфіну, який просив залишити позовну заяву без розгляду. Тоді ж до списку відповідачів було додано Нацбанк України, НКЦПФР, "Приватбанк", а також зберігачів "Укрексімбанк" та "Солід Дніпро".

 

Сторони провадять численні інші судові спори і в Україні, і в закордонних юрисдикціях. Зокрема, 14 жовтня у другому спорі між "Приватбанком" та ексвласниками в апеляційному суді Лондона перемогу здобув націоналізований банк. "Судді Апеляційного суду дійшли висновку, що банк має достатньо передумов для судового розгляду справи та отримання відшкодування в сумі майже $3 млрд. Судовий указ про всесвітній арешт активів залишається чинним до рішення по суті", – прокоментував рішення Лондонського суду Мінфін.

 

17.10.2019