"Розвал СРСР у МВФ": На заклик України Фонд ліквідував групу СНД у своїх аналітичних базах.

 

Міжнародний валютний фонд запровадив нову економічну класифікацію країн, згідно з котрою Україна входить до групи Emerging and Developing Europe (Європа, що розвивається), натомість групу СНД, в якій раніше перебувала наша економіка, ліквідовано.

 

Про це повідомила міністр фінансів Оксана Маркарова на своїй сторінці у Facebook.

 

 

"Важливенна для нас зміна в розподілі на групи в новому звіті МВФ: група CIS/СНД нарешті припинена, Україна – в групі Emerging and Developing Europe", – поінформувала Маркарова.

 

Замість того, щоби продовжувати існування категорії економік країн СНД, експерти Міжнародного валютного фонду розподілили країни колишнього Совєцького Союзу серед інших груп.

  

"Починаючи із жовтня 2019 року, в огляді World Economic Outlook (WEO) реґіональна група Співдружності незалежних держав припиняє існувати. Чотири енономіки СНД (Білорусь, Молдова, Росія та Україна) приєднані до групи Emerging and Developing Europe ("Європа, що розвивається", – Z). Позосталі вісім економік – Азербайджан, Вірменія, Грузія, Казахстан, Киргизстан, Таджикистан, Туркменістан, котрі складали реґіональну підгрупу "Кавказ і Центральна Азія" – об'єднано зі Середнім Сходом, Північною Африкою, Афганістаном і Пакистаном у нову реґіональну групу "Середній Схід і Центральна Азія", – йдеться у коментарі від авторів WEO.

 

Директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський, котрий брав участь в адвокуванні нової категоризації, назвав цю новацію "розвалом СРСР в МВФ".

 

16.10.2019