Виставка-лабіринт Franko from A to Z домандрувала до Відня.

 

В Українській суботній школі у Відні днями презентували інтерактивну виставку-лабіринт Franko from A to Z – проєкт Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка. Про це повідомляє «Укрінформ».

 

Фото: facebook.com/metamuseu

 

Відень – це вже друга столиця, до якої примандрувала виставка. Її розгорнули в подвір’ї відомої австрійської Академічної гімназії, яка працює вже друге століття і є майже ровесником Івана Франка – від 1865 року. У вихідні гімназія надає свої приміщення для потреб Української суботньої школи у Відні. Саме учні й учителі цієї школи стали першими відвідувачами виставки.

 

Фото: facebook.com/frankofromatoz

 

Як розповіли на fb-сторінці проєкту, діток, які хотіли довідатися більше про Івана Франка, було багато й різного віку – від 1 до 11 класу. Кожен з них знайшов інформацію собі до смаку: молодші рахували лисів, які поховалися в лабіринті, старшокласники дізнавалися про видання творів Івана Франка й дивувалися неймовірній працездатності письменника.

 

 

Фото: facebook.com/frankofromatoz

 

Мобільна виставка Franko from A to Z розміром 12,5 м на 6,5 м є авторським проєктом франкознавців Богдана Тихолоза та Наталії Тихолоз у художньому оформленні творчої майстерні «Аґрафка» (Art Studio Agrafka). Як розповів директор Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка (#ДомуФранка) Богдан Тихолоз, виставка-лабіринт була створена на основі абетки-енциклопедії «Франко від А до Я», виданої 2016 року у «Видавництві Старого Лева»: «Цей проєкт мандрівний, але почався він з книжки "Франко від А до Я", яка виглядала точно так само, але українською мовою».

 

Фото: facebook.com/frankofromatoz

 

«Franko from A to Z» – це інтерактивна англомовна виставка-лабіринт, яка за принципом абетки презентує постать Івана Франка, Львів як місто літератури та знакові феномени української культури для широкого загалу європейської спільноти. Виставка-лабіринт супроводжується англомовними та німецькомовними каталогами, екскурсіями, публічними лекціями про творчу спадщину та постать Івана Франка в контексті міжкультурного діалогу між країнами-сусідами.

 

 

У рамках проєкту #ДомуФранка передбачено тур виставки-лабіринту столицями європейських держав. Вона вирушила зі Львова й перед Віднем уже побувала у Будапешті (Угорщина). Сьогодні виставка переїхала до Загреба (Хорватія). Завтра відбудеться її відкриття, а відвідати виставку можна буде до 19 жовтня. Відтак попереду – Любляна (Словенія), де виставку відкриють 24 жовтня й демонструватимуть 25-28 жовтня. Після цього мандрівний проєкт повернеться до Львова. Після завершення туру європейськими столицями заплановано презентації в Україні.

 

Фото: facebook.com/frankofromatoz

 

Виставка проходить за фінансової підтримки Українського культурного фонду.

 

16.10.2019