Німеччина і Франція припиняють експорт зброї до Туреччини.

Євроунія обговорює запровадження санкцій проти Анкари за воєнну операцію проти сирійських курдів.

 

 

У зв'язку з воєнною операцією Туреччини в Сирії уряд ФРН зупинив експорт зброї Анкарі. Про це повідомив німецький міністр зовнішніх справ Гайко Маас (Heiko Maas) в інтерв'ю газеті Bild am Sonntag, опублікованому в неділю, 13 жовтня. «З урахуванням турецького наступу на північному сході Сирії уряд ФРН більш не даватиме дозволу на використання (німецької, – Z) продукції військового призначення, яку Туреччина може задіяти в Сирії», – підкреслив він. А варто зазначити, що член НАТО Туреччина є найбільшим імпортером німецької зброї.

 

Слідом за німцями від експорту зброї до Туреччини того ж дня відмовилася і Франція. Як випливає зі спільної заяви французьких міністерств оборони і закордонних справ, турецький наступ на півночі Сирії загрожує європейській безпеці. У зв'язку з цим Париж негайно припиняє експорт усіх видів зброї, які можуть бути задіяні в рамках воєнної операції Анкари. Окрім того, в заяві вказано, що глави МЗС країн-членів Європейської Унії на засіданні в Люксембурзі, яке заплановане на понеділок, 14 жовтня, вироблять скоординовану позицію щодо турецьких дій. Про це повідомила телерадіокомпанія Deutsche Welle. Також про намір припинити збройні поставки до Туреччини заявили Нідерланди та Норвегія.

 

Тим часом прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон в телефонній розмові з турецьким президентом Реджепом Таїпом Ердоґаном висловив серйозні побоювання в зв'язку з воєнними діями Туреччини в Сирії. Джонсон закликав свого візаві припинити наступ і розпочати діалог з курдами. «Операція Туреччини може погіршити гуманітарну ситуацію в цьому регіоні й підірвати поступ, досягнутий в боротьбі з терористами "Ісламської держави"», – застеріг керівник британського уряду.

 

Нагадаємо, що турецька армія дев’ятого жовтня розпочала операцію в Сирії проти сил Самооборони сирійських курдів, яку Анкара вважає союзником забороненої в Туреччині Курдської партії праці. За два дні до цього, сьомого жовтня, США оголосили про виведення своїх військовиків з прикордонних районів Туреччини і Сирії, тим самим відкривши Анкарі шлях до наступу.

13.10.2019