Оголошено ім’я лауреата Нобелівської премії миру.

Її отримає прем'єр-міністр Ефіопії Абій Ахмед.

 

 

Лауреатом Нобелівської премії миру 2019 року став прем'єр-міністр Ефіопії Абій Ахмед. Про це рішення оголосив у п'ятницю, 11 жовтня, Нобелівський комітет Норвегії в Осло.

 

Ефіопський прем'єр був нагороджений «за зусилля щодо досягнення миру і міжнародної співпраці та, зокрема, за його рішучу ініціативу щодо врегулювання прикордонного конфлікту зі сусідньою Еритреєю», йдеться в рішенні журі, опублікованому на офіційній сторінці у Twitter Нобелівського комітету.

 

Окрім того, Абій Ахмед «ініціював важливі реформи в Ефіопії, що дають багатьом громадянам надію на краще життя і світле майбутнє», – зазначив Норвезький нобелівський комітет. На його думку, «саме зараз зусилля Ахмеда заслуговують визнання і потребують підтримки». Комітет висловив надію, що Нобелівська премія миру «зміцнить його в його важливій праці в ім'я миру і поєднання». 

 

Нагадаємо, що в червні 2018 року уряд Ефіопії оголосив про свою готовність укласти мирну угоду з Еритреєю без жодних попередніх умов. Згодом країни відновили транспортне сполучення та відвели війська від спільного кордону.

 

Обидві країни не мали дипломатичних відносин з моменту початку війни, активна фаза якої тривала з 1998 до 2000 року. Еритрея в 1952-1993 роках входила до складу Ефіопії. Збройний конфлікт між Ефіопією і Еритреєю спалахнув через суперечку за контроль над прикордонними територіями. Внаслідок збройного протистояння загинуло близько 70 тисяч осіб, сотні тисяч людей були змушені залишити свої домівки.

 

2018 року Нобелівська премія миру була вручена лікареві з Конго Денісу Муквеґе й іракській правозахисниці Наді Мурад. Муквеґе був вшанований за допомогу тисячам жертв сексуального насильства. Надя Мурад – одна з приблизно трьох тисяч жінок з етнічної групи єзидів, котрі стали жертвами насильства з боку терористів «Ісламської держави». Мурад вдалося втекти з полону і розповісти про власні страждання, а також про інших жертв.

11.10.2019